| DezdemonaM a întrebat:

astazi mi-am cumparat un telefon Samsung Galaxy S2 si am facut cateva poze care as vrea sa le trimit la cineva prin bluetooth si nu merge.Nu gaseste celalalt dispozitiv, ce sa fac? Va rog sa ma ajutati! Funda!

Răspuns Câştigător
| MihneaIsBack a răspuns:

Salut!
În primul rând pune-ți un nume pe bluetooth la ambele telefoane.
Apoi, dați click pe „Dispozitivul devine vizibil" - sau ceva de genul.
Apoi te duci la poza pe care o ai, ții apăsat cu degetul pe ea și îi dai „Share with Bluetooth". Selectezi numele prietenei/prietenului tau de bluetooth și o trimiți.
Succes!
Ce? Ai mai multe nelămuriri? Uite că îți zic cum să fi Anonim, cum să dai fundă și cum să devii Senior.
Anonim-
Cei care răspund sub numele „Anonim" și-au șters contul sau întrebările.
Pentru a pune o întrebare „anonimă" trebuie să o ștergi după ce primești minim un răspuns.
De asemenea, dacă vrei să răspunzi ca „Anonim", trebuie să îți ștergi contul.

Fundă - Când pui o întrebare, utilizatorii site-ului TPU.ro îți vor răspunde.
În dreapta răspunsul apare o cocardă cenușie. În momentul în care pui mouseul pe ea, aceasta se face portocalie. Apeși click pe ea și îți va apărea întrebarea „Sigur vrei să declari acest răspuns câștigător"- (să dai fundă), apeși „Da".
Funda se oferă la răspunsul pe care îl crezi tu cel mai „de folos" și cel mai inteligent. Această fundă este un fel de mulțumire și valorează 100 de puncte.
Mai multe vezi aici:
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Senior - Pentru a deveni utilizator senior trebuie să îndeplinești simultan:
- 5000 de puncte adică echivalentul a 100 de răspunsuri
- 10 zile de la înregistrare.
De asemenea, rangul de senior are și următoarele facilități:
- poți vorbi pe Chat
- să trimiți mesaje private
- să votezi
- să raportezi anumite răspunsuri.
Mai multe detalii pe : http://www.tpu.ro/blog/?p=2183
De asemenea, după ce ai obținut senior poți deveni Expert. Pentru a deveni Expert trebuie:
- să fii activ
- să ai 500 de funde
- să ai cât mai multe răspunsuri folositoare și inteligente.
Există și un rang după Expert, Userul Anului.
Poți deveni userul anului odată ce ai obținut rangul de Expert. La o anumită dată se va vota. Vor fi aleși 30 de Experți, iar ceilalți useri, vor vota.

3 răspunsuri:
| Meryem027 a răspuns:

Ciao! Si eu tot Samsung Galaxy SII am.Verifica atat tu, cat si cel caruia ii trimiti daca aveti activata "vizibilitatea bluetooth-ului" sau ceva de genul acesta, pe langa activare.

| allemyl a răspuns:

Hey! Si eu am avut aceeasi problema, dar la alt telefon, si dupa ce am activat vizibilitatea bluetooth-ului, cum a spus si Allexandra, a mers. happy

| Alexretmetean a răspuns:

Au dreptate ambele. Verifica!