| Elenaax a întrebat:

Hei, TPU! Am si eu o intrebare! Mi-am cumparat un samsung galaxy si am vrut sa primesc o melodie prin bluetooth. La prietena mea ii apare ca nici un dispozitiv nu este. Si totusi era activat bluetooth-ul. Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Dupa ce ai activat bluetooth-ul ai acolo o optiune Vizibilitate bluetooth. Dai pe Vizibilitate si ai un timp 80-120 secunde.In acest timp prietena ta trebuie sa iti trimita melodia.Prima data o sa va apara la amandoua un cod care trebuie confirmat. Dati amandoua pe OK (nu neaparat in acelasi timp). Dupa aia te intreaba daca vrei sa primesti melodia. Dai OK Si iti apare in bara de notificari ca primesti. Dupa aia asculti melodia...Have Fun

1 răspuns:
| serk a răspuns:

Vezi daca te-ai facut vizibil bluetooth din meniul de bluetooth, iar daca prietena ta are iPhone degeaba incerci.