| BlueByMe a întrebat:

Buna!
ati vazut super-luna ieri seara? din pacate am uitat sa ma uit si am o intrebare:in seara asta va mai fi asa mare ca ieri? sau macar va fi plina?
si se poate vedea in zona judetului alba?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

A trecut deja efectul nu mai e ca inainte.

| elena a răspuns:

Nu, nu am vazut-o, pentru ca a fost innorat, de-acum este in descrestere...

| pwp a răspuns:

Nu am vazut-o...
oricum, nu s-a intamplat nimic!

| Tweetymrrr a răspuns:

La mine a fost innorat, nu am putut s`o vadhappy
Va fi, daca va senin...

Răspuns utilizator avertizat
| hope2destiny a răspuns:

Nu, in galati a fost innoratsad. ieri a fost, teoretic, luna plinabig grin
oricum, nu e nimic de capul aceste "luni cat casa tineretului"winking. aseara luna a fost la cea mai mica distanta fata de pamant, mai aproape cu doar cateva mii de km. raportand la distanta pamant-luna, este o diferenta ff greu sesizabila. si s`a vazut cu cativa mm mai mare doar pentru ca a fost Plina. holbati`va la cer cu ochii cat doua telescoape si n`o sa vedeti nimic extraterestru. stiu asta de la doua profesoare de astronomie si de la directorul planetariului...nu va mai umflati atat in pene, ca nu e cine stie ce guguloi rosu/argintiu/alb/mov in dungi pe cer oh go on

| DAC a răspuns:

Cred ca nimeni nu a vazut-o deoarece a fost o vreme urata si a fost innorat sad.

| Zaffy a răspuns:

DA...o so vezi prina si la fel de mare:* bafa

| zzz_1061 a răspuns:

Am cateva pozehappy

| Crisu a răspuns:

Aseara nu s-a prea putut vedea din cauza norilor. Luna va fi la fel de mare si la fel de plina pe parcursul a 3 seri, adica si in aceasta seara si daca vom putea vedea de nori, se poate vedea de oriunde.

| denisa1_3310 a răspuns:

Nu va mai fi asa de mare dar tot se va putea vedea cu ochiul liber si da se poate vedea si in zona jud alba. funda?
si daca vrei sa vezi cum a fost ieri poti intra pe
http://www.crimetv.ro/2011/03/19/video-luna-se-apropie-de-pamant-astazi/

| denisa1_3310 a răspuns:

Da si in seara asta se mai poate vedea luna dar la fi lunaplina si daca vrei sa vezi cum a fost seara trecuta te poti uita pe saitul
http://www.crimetv.ro/2011/03/19/video-luna-se-apropie-de-pamant-astazi/ funda?