| DianaMoon a întrebat:

Care este diferenta dintre un timbru postal (simplu) si un timbru de colectie? Si de ce este mai special un timbru de colectie si cat ar costa? Multumesc si fundita la cel care ma ajuta.

2 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Timbrele de colectie sunt foarte vechi sau erau editie limitata.Costa foarte mult, cel putin cateva mii de euro/dolari.

| George1347 a răspuns:

Timbrele de colectie fie sunt foarte vechi fie au fost editie limitata mai demult odata am gasit un timbru cu un avion a costat 10.000 de dolari si nu era printre cele mai scumpe