| Pedrorock a întrebat:

Buna care stiti sarituri la capra noua capra capra veche dau funda la cele mai multe descrise

Răspuns Câştigător
| MaStErShOt a răspuns:

Delfinu'- capra trebuie' sa stea un picioara si cel care sare pune maine pe umerii lui si ii sare peste cap

scaun electric- capra se lasa/se ridica la cine vrea iar daca cel care sare cade se pune

ambulanta- toti trebuie sa se lase in jos iar cel care se lasa ultimul se pune

drumu oaselor- capra trebuie' sa alerge pana la un punct fixat de voi iar pana ajunge voii il loviti numai cu mainile

danciulescu rateaza- aceeasi faza, dar dati numai cu picioarele

soldatu' drept-toti cei care sar trebuie' sa raman in pozitia in care au "aterizat" si nu trebuie' sa se atinga, cel care atinge pe altu se pune

gogosi calde- intr-un interval de 10 secunde trebuie sa sara toti, iar ultimul zice "s-au racit" daca au mai ramas de sarit dupa 10 secunde se face ambulanta intre ei

parkour- trebuie sa sari peste capra fara sa o aingi cu maine sau altceva, cel ce atinge se pune

nebunia- capra alege ce schema sa ii puna fiecarui jucator (poate alege ambulanta, delfin, scaune alectric, etc etc)

1 răspuns:
| SamuelTudosa a răspuns:

Musca tetei- cei care sar trebuie so loveasca in fund cadereababei din luna-cei care sar trebuie sa se puna cu fundu pe spatele lui cine nul atinge sau nu se pune pe el intra capra p.s. ai voie sa dai capra jos buturuga tatalui- capra trebuie sa se ridice cand saritorul pune mainle pe el cel care nu poata sa sara intra capra lovitura de la 11 m -sari peste el apoi il lovesti cu sutu in fund statuietele- saritori trebuie sa sara si sa ramana in pozitia in care sunt cel care il atinge pe unu sau mai multi intra