| LucianR a întrebat:

ce inseamna "sa platesti in 12 rate fara dobanda sau integral"?

Răspuns Câştigător
| Tymycy a răspuns:

Deci de exemplu tu cumperi un televizor si costa 1000 lei, daca alegi sa platesti in 12 rate fara dobanda, atunci iti imparte aceea suma cat costa televizorul adica 1000 de lei in 12, si in fiecare luna platesti o suma fixa, fara a mai plati ceva in plus. Si integral inseamna ca platesti pretul intreg deci 1000 de lei happy

1 răspuns:
| LolaLollita a răspuns:

Fie platesti pretul in 12 rate egale, fara nicio dobanda adaugata (adica pretul impartit la 12 luni si atat), fie platesti tot pretul odata.