| ANA_1141 a întrebat:

BUNA! Ce prere aveti de asta : abia astept sa incepa scoala! Nu stiu ce am. Cand eram la scoala imi doaream din toata inima sa vina vacanta, acum imi doresc mai mult ca orice sa inceapa scoala! Nu inteleg de ce imi e atat de dor de scoala! Nu mi sa mai intamplat asta! Dar tot nu stiu de ce vreau sa inceapa scoala mai repede? Si colega mea de banca la fel, nu mai poate de plictiseala si vrea la scoala! In fine chiestia e ca pe langa orele de curs in pauze ne si distram dar... niciodata nu ne-am dorit atat sa inceapa scoala! DE CE IMI DORESC INCEPEREA SCOLII? Pana acum uram asta. Uram scoala!

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Pentru ca te plicstisesti atata de tare incat pana si la scoala ar fi mai bine. Vrei sa vezi din nou "lume", sa zic asa. Las` ca incepe, si atunci vei vrea sa stai acasa. Ia gaseste activitati interesante si bucura-te de vacanta cat mai poti.

7 răspunsuri:
| mistikk a răspuns:

Da si eu sunt la fel dar ma gandesc ca se datoreaza faptului ca incep liceul si sunt nerabdatoare sa`mi cunosc colegii si profesorii dar adevarul este ca este mare plictiseala in vacanta toti dorim cat mai repede vacanta ca sa ne relaxam un pic doar ca vacanta e prea mare si ajungem sa ne plictisim dar stai lin ca mai este o luna si ceva si trece repedewinking

| Addiction a răspuns:

Salut. Mie mereu mi se intimpla la fel. Adica sorinta asta vine mai mult atunci cin te simti supra prilctisita si nu ai ce face si stii ca la scoala mai comunici cu prietenii mai pierzi timp, pe cind in vacanta nu mereu ai ce face. Asta cred ca e cauza:**

| UnTriunghiEchilateral a răspuns:

Ff ciudat, si eu ma plictisesc.dar parca mai bine plictisit decat la scoala
laughing

| XxDennise a răspuns:

Pai ce tii se intampla tie. mi` se intampla si mie.laughing
mda. este ciudat.laughing
dar intru`n fel si cand sunt la scoala o iubesc
pai sa iti spun de ce sa intampla asta ca esti in vacanta si ti`e dor de ealaughing
pai acolo aveai ce sa faci. vorbeai cu colegii si acum ti`e dor de ei. poate si de profesori cand vorbeai in ora si te scotea la tabla. etc! atunci era distractiv. pe acasa cand veneai de la scoala iti faceai temele si apoi te jucai la pc. etc. trecea repede ziua. dar cand stai in vacanta toata ziua si nu faci nimic te apuca dorul de scoala pentru. ca era mai bine cum era atunci! laughing
deci. asta e! sad:*:*:*

| Stefi_2999 a răspuns:

Pentru ca poate nu ti-ai dat seama dar te distrezi in pauze si la scoala. Chiar daca nu-ti place scoala in sine te bucuri sa fii cu colegii tai (colega ta de banca) si sa nu "freci menta" pe acasa, plictisita. Mi s-a intamplat si mie. Dar dupa o luna de la inceperea scolii vreau sa fie din nou vacanta. Deci zic sa te bucuri de vacanta (ca nu dureaza asa mult) si la momentul potrivit bucura-te de scoala! Distractie placuta! (Astept si o PANGLICA...batting eyelashes puppy dog eyes happy )

| 21Ada a răspuns:

Stiu si mie mi se intampla probabil pentru ca vacanta asta e plictisitoare.

| ANA_1141 explică:

Aaa Aici spune sa am 4 raspunsuri si eu nu vad nici unul