| AleDia a întrebat:

Ce programe de facut desene animate stiti? Sunt si online, adica sa faci desene animate online fara sa descarci un program? Ce programe folosesc aia care fac desenele de pe cartoon network/minimax/disney? Ultima intrebare as vrea neaparat sa o stiu.Va rog frumos spuneti-mi!

2 răspunsuri:
| DjCiprianAlexandru a răspuns:

Pentru realizarea unui desen munceste o armata de oameni! Baza este Maya sau 3D Studio Max cu pluginurile aferente pentru modelare/efecte. Lista ar putea continua cu produsele de la firma e-frontier America: Poser, Anime Studio, Manga Studio, Motion Artist etc. ( http://www.e-frontier.com/ )