| sofy23 a întrebat:

cine a citit Scoala De Vrajitorie? despre ce e vorba in ea? merita?

Răspuns Câştigător
| XDarkAngel a răspuns:

Buna! tocmai am citit-o si eu de curand, chiar daca la inceput nu mi s-a parut cine stie ce, dar odata ce m-am apucat nu m-am mai putut despartii de ea pana la 4 dimineata! e vorba despre o fata Tria, care traieste la o ferma. oamenii deja stiu deja despre cei care sunt mai "dotati", Tria fiind unul dintre ei, la fel ca mama ei, doar ca tatal ei nu suporta lucrurile legate de magie, deci mama ei e obligata sa renunte. dar cand Tria e acceptata la o scoala "prestigioasa" de magie (visul mamei ei), ea e destul de fericita sa mearga langa cei "ca ea", simtinduse mereu diferita la ea in sat. dar cand ajunge acolo cladirea e o paragina, totul e foarte sever si totul e foarte prafuit. dar Tria descopera in timp ca de fapt are puteri uimitoare si trece peste toate obstacolele, inclusiv colega ei de camera bogata, Lina.

1 răspuns:
| Adryana a răspuns:

Buna. Eu am citit si mi-a placut, desi pare mai mult pentru copii. Este vorba despre o fata, care era vrajitoare (desi tatal sau era normal, doar mama ei era vrajitoare ). aceasta ajunge la o scoala speciala pentru vrajitori. la inceput totul i se pare urat si ciudat. nu se intelege cu ceilalti colegi. are o colega de camera egoista si stresanta. dar cu timpul incepe sa-i placa acolo si are parte de multe aventuri. Merita citita. Lectura placuta!