| Baloonaş_6300 a întrebat:

Buna
Cine imi zice si mie cum imi schimb tastatura in romana?
Inainte aveam in bara de jos dar nu mai am
Funda!

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Depinde ce fel de windows ai.
Intri-n control pannel, la Date time and regional language options, si-n "regional language options gasesti acolo sa poti schimba limba)

2 răspunsuri:
| YoYoLicious a răspuns:

Depinde de windowsul pe care il ai. Incearca sa dai click dreapta pe bara-> toolbars-> language bar sau keybord sau ce arata acolo
daca ai win7, du te in control panel->change keyboards->keyboards and language->change keyboards->general(ca sa schimbi limba) si language bar-selectezi floating on desktop(ca sa ti apara limba pe desktop), apoi apesi semnul de minimalizare"-" si iti apare din nou in bara.

| Baloonaş_6300 explică:

Lăsaţi că am găsit
Merci
Fundă lu` primul