| eclipsegirl31 a întrebat:

Cum fac sa sterg pe cineva de pe facebook? Sa sterg de tot! Adica, nu vreau ca acel cont sa mai existe pe facebook. Sau cel putin Putin ajutor, va rog.
adica sa nu mai posteze comentarii la pozele in care eu sunt etichetata. Am incercat sa reportez abuz, dar comentariile apar daca intra altcineva.

3 răspunsuri:
| Andreea97_9961 a răspuns:

Pai daca vrei sa nu mai ai cont pe fb
intri pe pag ta si dai in stanga ACCOUNT,dupa aia dai ACCOUNT SETTINGS,dupa aia dai la ultimul deactivate account si bifezi OTHER scrii ceva acolo unde scrie PLEASE EXPLAIN FURTHER: scrii numele tau ( asa scriu eu laughing ) dupa aia bifezi asta EMAIL OPT- OUT:OPT OUT OF RECEIVING FUTURE EMAILS FROM FACEBOOK,bifezi si dupa dai COMFIRM si iti apare o fereastra mik in care scrie sa iti scrii parola care o ai la fb, o scrii si dupa dai deactivate now, dupa iti apare alta fereastra si scrii codul ala de il ai in dreptunghiul ala si dai SUBIT si asta e tot
daca nu te descurci imi dai mie emailul cu care ai contul pe fb si parola si mi le trm pe id asta deea_ermosa_kiz :*love struck

| greutateideala a răspuns:

La setari cont gasesti dezactivare profil.

| iJustWannaDance a răspuns:

Pai, sa spunem ca prietenul pe care vrei sa il elimini se numeste alexandru.

Intri pe profilul lui si sub lista de prieteni a lui gasesti :
''sugereaza-i prieteni''
si
''scoate din lista de prieteni''.

Dai la sciate din lista de prieteni si gata.