| PaulAdrian17 a întrebat:

Buna! Cum imi pot schimna statusul de Open To Work pe Linkedl?

Răspuns Câştigător
| stefstefansteff123 a răspuns:

Mergi la secțiunea "Profil":

Navighează către pagina de profil a ta. Poți face acest lucru făcând clic pe fotografia ta de profil în partea de sus a paginii LinkedIn.
Editează informațiile de bază ale profilului:

Pe pagina de profil, vei vedea un buton "Editează publicul" sau "Editează publicul și privația" în partea dreaptă sus. Dă clic pe acest buton.
Accesează opțiunile de căutare pentru angajatori:

În secțiunea "Despre tine" sau "Informații de contact", vei găsi o opțiune numită "Opțiuni de căutare pentru angajatori". Aici vei putea schimba statusul tău.
Setează statusul "Open to Work":

În secțiunea "Opțiuni de căutare pentru angajatori", vei găsi o opțiune numită "Ați deschis pentru noi oportunități". Activează această opțiune.
Personalizează setările:

După ce ai activat opțiunea "Ați deschis pentru noi oportunități", poți să personalizezi informațiile privind tipurile de oportunități pe care le cauți, locația, industria etc.
Salvează modificările:

Asigură-te că salvezi modificările făcute la profil. Poate fi un buton "Salvează" sau "Publică" în partea de jos a paginii de editare.
După ce ai efectuat acești pași, statusul tău de "Open to Work" va fi vizibil pentru recruiterii și angajatorii care folosesc platforma LinkedIn. Acest lucru îți poate spori vizibilitatea în rândul oportunităților de carieră și poate atrage mai multe oferte de la potențiali angajatori.