| corinik a întrebat:

cum pot face bani la jocul lady popular? va rog mult de tot... dau si fundita

Răspuns Câştigător
| byoana a răspuns:

Diamante şi Dollari

Diamanatele şi Dollarii sunt banii din Lady Popular. Diamantele nu pot fi câştigate jucând jocul, ele pot fi primite numai din donaţii – Trimiţând SMS prin PayPal, ePay sau altele. Diamantele nu sunt necesare în joc; Singurul lucru care are nevoie numai de Diamante din joc este animalul de casă. Ca să adopţi unul ai nevoie de 200 Diamante.Este o opţiune a jocului care dă voie schimbul de diamante pe dollari, care sunt necesari pentru dezvoltarea Domnişoarei. Fiecare Diamant are voalarea de 100 de Dollari.Nu este neaparat nevoie de diamante pentru a câştiga Dollari, dollarii putând fi câştigaţi şi prin:
Mini jocuri
Sudoku::Rezolvând un joc dificil de Sudoku o să primeşti între 1. 0 şi 2. 5 IQ + 40 dollari
Conectează punctele: dacă reuşeşti vei primi între 10 şi 40 de dollari şi 0. 5 IQ
Turnurile din Hanoi: rezolvând Turnurile din Hanoi la o dificultatea avansată o să primeşti 60 de puncte +1. 0 IQ + 50 dollari
Puzzletongueunând bucăţile înapoi o să primeşti între 1. 0 and 3. 0 IQ + 50 dollari
Tauri şi Vaci:Ghicind combinaţia în 3 mişcări o să îţi câştige 80 dollari, în 8 mişcări - 40 dollari, în 10 mişcări – 20 dollari.
Răzuieşte şi câştigă: O să primeşti 10 dollari pentru fiecare inimă găsită după răzuirea biletului.
Fiecare iubit îţi aduce o anumită sumă de bani. Iubiţi diferiţi aduc sume diferite de bani pe zi.
Domnişoara ta câştigă dollari muncind.Depinzând de profesia curentă banii vor varia. Poţi vedea o listă completă a profesiilor aici
O metodă de a câştiga bani este aceea de a provoca alţi jucători la diferitele dueluri şi jocuri pentru un premiu. Ai grijă când lansezi provocări sau când accepţi. Câştigătorul ia premiul complet, deci dacă nu ai calculat corect sau te-ai supraestimat poţi pierede mulţi bani.

Ai nevoie constantă de bani în joc, sunt folosiţi să cumperi haine, vizite la stilit, machiaj sau tatuaje, studio sau salon de bronzat. Fără bani nu poţi închiria sau cumpăra apartamente sau lua o slujbă. Trebuie să păstrezi toţi banii care îi poţi strânge pentru părţile importante ale jocului.

Diamantele, nu ca şi dollarii, este o metodă de dezvoltare rapidă atunci când nu ai dollari. Pot fi cumpărate, dar nu pot fi câştigate de Domnişoara ta. Sunt mai multe opţiuni să iei Diamante- trimiţând SMS, prin PayPal, sau cărţi de credit. O să primeşti 10% din Diamantele cumpărate de alţi useri care au venit în joc la invitaţia ta. La rata curentă ai 5 diamante pentru 450 dollari, iar rata maximă de schimb este 500 de diamante pentru 45000 dollari. Cu ajutorul diamantelor poţi deveni membru Premium. Asta o să te ajute să faci următoarele:
Abilitatea de a comanda trei acţiuni care vor fi făcute consecutiv, de exemplu Domnişoara ta se poate duce la lucru pentru un timp specificat, apoi se poate duce la dans, apoi se poate duce la culcare.Care sunt acţiunile şi durata depinde de tine.
În meniul de Provizii poţi strânge până la 20 de produse(5 dacă nu ai cont premium)
Ai opţiunea de a personaliza contul cu un fond selectat.
Statistici adiţionale(pentru dueluri, jocuri plătite, activităţi, etc.)
Mesaje vechi salvate în căsuţă
O interfaţă mai uşoară, fără bannere, cu opţiunea să faci Hotlinks- O metodă rapidă să faci meniurile importante pentru tine accesibile printr-un singur click.

Notă: Lady Popular este un joc gratuit online, nu eşti obligat să cumperi Diamante.

Dacă eşti minor prin definiţia legilor ţării tale(în general vârsta fiind de 14-16 ani) trebuie să ceri accordul părinţilor înainte de a cumpăra diamante sau de a activa contul Premium. Dacă ai neglijat sau ai încălcat această regulă, aceasta poate duce la suspendarea contului.

11 răspunsuri:
| Baiaaanca a răspuns:

Pai, trebuie sa faci un curs ca sa-ti iei o munca, sa-ti iei un iubit, joci mini jocuri, si poti transforma diamantele care le ai in bani.

| Yumitsu a răspuns:

Te duci in oras la "locul meu de munca sau daca inca nu ai serviciu te duci la "biroul de locuri de munca", faci un curs si-ti iei un loc de munca. Mini-jocurile iti dau bani, sau puncte, sau iq. Mi se pare ca poti cumpara si cu bani reali.

| georgyana98georgy a răspuns:

Te duci la munca, iti faci iubit iar el iti va da bani
funda?

| HardcoreCountry a răspuns:

Prin slujba, daca iti iei un iubit iti da bani in fiecare zi si daca joci jocuri.

| LuizaaxD a răspuns:

Poti face bani::muncind cat de mult posibil, parasind apartamentul si facandu-ti un iubit care sa-ti dea mai multi bani, castigand la jocurile din lady popular, castigand provocarile pe bani(nu da provocari pe bani daca nu le vei castiga, da provocari pe bani la acel joc la care esti f.f. buna) si nu consuma prea mult adica logheaza-te in fiecare zi penttru a nu plati mult pentru mancare, daca ai diamante du-te la banca si schimbaii in dolari... sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va rog sa imi spuneti si mie cum rezolv sudoku de la lady popular sa castig iq sau de la puzzle cine stie sa ma ajute sai pe mine puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face bani juncandute pe jocuri! da cum pot sa vad unde am diamante?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sati scimbi diamantele in bani. dai sus unde atia arata diamantele si langa el ai un desen cu un diamant si cu niste sageti si dai pe el si ati schimba. da dupa nu stiu care nivel ca sal treci asti trebuie diamante si cand vrei sa cumperi un apartament sau un caine ati trebuie diamante

| Cayla a răspuns:

Byoana nu a meritat funda. a copiat tot de pe site-ul cu ajutor. Asa si eu pot face. Ma numesc Maggie 1 pe lady pop. adauga`ma la friends

| pokerface a răspuns:

Pai trebuie sa-ti iei o slujba dar inainte de asta trebuie sa faci niste cursuri care o sa coste
dupa ce ai terminat cursurile poti sa te duci la biroul cu locuri de munca si lucrezi 8 ore pentru a primi bani
alta metoda este de a-ti face un iubit:te duci in club si incepi sa filtrezi pana iti gasesti iubitul care iti va da puncte si bani zilnic.
Si ii poti lua si de la banca, dar nu stiu cum se face.
Sper ca ti-am fost de folos.BYEkiss