| AlexandraAlexa12345 a întrebat:

Cum pot memora repede? Dau fundda cu mare placere!

7 răspunsuri:
| SuperMagicSmile a răspuns:

..."ia un MemoPlus."

| raresbarbier a răspuns:

Sa citesti de 2-3 ori si sa faci o pauza iar sa citesti si tot asa pana o stii

| Tentacle111 a răspuns:

Trebuie in primul rand sa ai chef de a retine/memora ceva, nu sa fi sictirit si cu o stare de oboseala.Trebuie sa te simti bine, sa vrei sa inveti(daca despre invatat vorbesti).

| 20ionel20 a răspuns:

Ia lecitina care se gaseste in fructe cel mai des, si memoreaza o anumita parte repet-o, apoi alta si tot asa.Baftabig grin

| Danessy a răspuns:

Buna, eu cind trebuie sa memorez ceva citesc cu atentie de citeva ori si mi se intipareste in minte...winking

| MarieBGossipGirl a răspuns:

In timp ce citesti ceea ce ai de memorat inregistreaza la dictofon, pune-ti castile si asculta asta cit de des poti
amuzant, dar ajuta big grin

| mihaelapaula26 a răspuns:

Pai poti sa iei pastile de tinere de minte. cred ca ajuta...o colege de-a mea i-a pastile si tine minte tot