| Pop_Denis_1980 a întrebat:

Cum poti sa iti invingi teama de furtuni?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salutare!
Cel mai larg folosit si cel mai eficient tratament pentru teama de furtuna, este expunerea la tunete si dezvoltarea unei obisnuinte. Terapia cognitiv comportamentala este deasemeni folosita pentru a trata astrofobia. Pacientul va fi instructat sa repete fraze sie insusi pentru a depasi cu calm o furtuna.

1 răspuns:
| Yvonnnee a răspuns:

In timp ce afara este o furtuna poți sa ascult muzica sau sa face ceea ce îți face placere si așa vei uita de teama ta.