| strawberrycool14 a întrebat:

Cum se invata cel mai bine dar si sa retii lectia pentru scoala?happy

8 răspunsuri:
| NemNUZ a răspuns:

Pai lasa toate celelate lucruri si gandeste-te doar la text asa daca o citesti de 2 ori o sa o retii acum conteaza si capacitatea neuronala dar daca esti atenta la lectie o sa o retii foarte repede

| Dyutzza a răspuns:

Buna! Cel mai bine se invata si se intelege citind lectia sau anumite fragmente din lectie, in functie de marimea ei, de mai multe ori. Repetitia este mama invataturii!

| ImiUrascViata a răspuns:

Daca o inveti de drag, banuiesc! tongue

Răspuns utilizator avertizat
| Kiaseng a răspuns:

Iti inregistrezi lectia si noaptea o pui sa se repete, in timp ce tu dormi. Dimineata o sa o stii perfect.

| Yoooana a răspuns (pentru Kiaseng):

Chestia asta e testata, merge?

| Kiaseng a răspuns (pentru Yoooana):

Ar trebui sa mearga. Intr-o zi am adormit cu mp3-ul in urechi. Dimineata stiam melodia pe de rost. Nu imi mai iesea din cap. Deci presupun ca functioneaza.

| GrimZipper a răspuns:

La mine este la fel, dupa mine cel mai bie este sa sublinieri in culori puternice. La mine merge. Sau incearca sa faci prescurtari pe care le sti numai tu, la mine merge foarte bine.