| IStoleUrBrain a întrebat:

Dau Funda! Eu fac parte dintr-un ansamblu folcloric si nu stiu cum sa imi fac cocul ca sa nu imi cada. Celelalte fete reusesc iar eu nu.Maine am un concurs...Imi spuneti va rog cum se face?

Răspuns Câştigător
| baimareanu a răspuns:

Exista mesha... si pune mult fixativ si cu acele agrafe sub forma de floricele ar trebui sa stea
asta e raspuns de baiat :p...nu intreba de unde stiu fiindca am vazut la fetele de la noi din ansamblu :p
funda?happy

| IStoleUrBrain explică (pentru baimareanu):

Da.Dar mesa se pune ca sa tina bine parul pe care nu stiu cum il faci...Adica eu imi pun mesa, si dupa aproximativ jumatate de ora, incepe sa imi iasa parul din mesa. Oare nu pu bine clamele?

| baimareanu a răspuns (pentru IStoleUrBrain):

Pai pui si in mijlocul cocului clame si pe margini happy

| IStoleUrBrain explică (pentru baimareanu):

O sa mai incerc, desi stiu ca ceva ceva tot nu fac bine.imi poti da te rog id`ul tau?

| baimareanu a răspuns (pentru baimareanu):

Pui si mult fixativ happy

| baimareanu a răspuns (pentru IStoleUrBrain):

Ti l-am dat prin mesaj

9 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Nu poate una din ele sa te ajute?

| Pedrorock a răspuns:

Incearca modurile astea http://www.garbo.ro/articol/Frumusete/466/slideshow/6/Coc-spaniol.html sau cu o agrafa sau prinzatoare

| IStoleUrBrain explică (pentru Pedrorock):

Acestea nu sunt folositoare, scuze dar sunt pentru evenimente ca nunti si altele.

| wildcherry95 a răspuns:

Ti-l poti prinde cu un elastic negru, apoi il dai cu fixativ. Succes