Întrebare recomandată | timisoara a întrebat:

Dau funda la un raspuns concret si adevarat!
Cum as putea intra in cartea recordurilor? Eu merg mult pe munte, si ma refer la ceva expeditii din afara tarii, ca record de varsta.Cum as putea sa aflu daca este cineva care are deja un record pe un anumit varf, si daca nu, cum as putea sa ma inscriu, si ce ar trebui sa fac, ca sa dovedesc ca am fost sau ma voi duce acolo...

Răspuns Câştigător
| andreifun07 a răspuns:

De ce ai vrea neaparat pe munte, sunt prea multe recorduri pe munte, la un altfel de record nu esti bun? Gen sa poti face un traseu cu bicicleta intr-un timp extrem de scurt?

Sau ai mai putea face pe munte (suna cam prostesc, dar nu stiu daca a facut vreo cineva asta), la o altitudine mai mare (nu extrema), sa prepari focul (cu lemne, sa-l aprinzi din lemne) si sa prajesti un peste, vorbesc foarte serios, nu stiu daca a facut cineva asta.

9 răspunsuri:
| cooldreams a răspuns:

Nu vad ce ai putea face sa intri in cartea recordurilor! Cel mai inalt munte a fost deja escaladat de nenumarate ori. Ai putea sa fi cel mai tanar alpinist pe Everest, cum ti-a sugerat cineva mai jos, sau sa escaladezi muntele in cel mai scurt timp posibil.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Everestul a fost escaladat de un pusti de 13 ani, daca esti mai tanar de atat si ajungi acolo te ai scos, alta varianta e irelevanta

| Fatamuntilor a răspuns:

Http://www.descopera.ro/......-fotovideo
uite aici; oricum, recordul tau trebuie omologat cumva!

| timisoara explică:

Nu e neaparat vorba de Everest...Sunt o gramada de varfuri, mai mici, dar care pur si simplu nu au fost escaladate.Da intr-adevar, nu trebuie neaparat escaladat, ci poate ceva ce nu a mai facut nimeni.

| HappyGirl4 a răspuns:

Buna! Am un raspuns la intrebarea tatongueoti manca sanatos, sa ai grija de corpul tau, sa faci sport si sunt sigura ca poti ajunge cel mai batran om. laughing

| jewnina a răspuns:

Ok, vrei sa te simti important, sa stie lumea despre tine...de ce?

| timisoara explică (pentru jewnina):

Mi-ar place ca sa ma aprecieze lumea, in prezent nu sunt apreciat, si simt ca as putea mai mult, nu sa ma limitez la servici-acasa si gata....Imi place foarte mult sa merg pe munte, si mi-ar place sa pot promova acest sport, caci in Romania nu prea este...

| jewnina a răspuns (pentru timisoara):

Dar daca vei face un record mundial lumea nu te va aprecia...se vor minuna poate, te vor aplauda o vreme. Alte lucruri fac oamenii sa te aprecieze. Cand m-am mutat aici unde locuiesc acum (acu 10 ani) nu aveam prieteni si sufeream din cauza asta mai ales ca eram la varsta adolescentei. Parca nu interesam pe nimeni sau cel putin asa vedeam eu atunci. Si asa a fost pana am citit un citat "iubeste pana tu vei fi cel iubit". Pot sa zic ca pe principiul asta mi-am castigat la prieteni ca la un moment dat trebuia sa refuz iesiri pentru ca mi se suprapuneau cu altele. Era o nebunie cum reusisem sa castig atatea persoane carora sa le pese de viata mea. Trebuie sa stii sa te faci indispènsabil pentru ceilalti, si asta se face oferind mai intai.

| Corveax a răspuns:

Asteapta pana o sa imbatranesti si o sa fi cel mai batran om care a escaladat everestul sau orice alt munte laughing mult succes! funda? :p