| lonelyheart_4184 a întrebat:

De 2-3 luni incerc sa fac spagatul si sfoara, dar nu reusesc crying. Va rog mult sa imi explicati si mie cum as putea sa fiu mai flexifila sau un filmulet, ceva. App. am 13 anibig grin.

Multumesc muuuult de tooot:* fundita

Răspuns Câştigător
| PanaDeIdei a răspuns:

Hey! Poti incerca, mai intai, sa departezi picioarele la maxim, si sa stai asa cat de mult. Durerea este normala, dar asa se capata flexibilitatea. Mai poti, din picioare, ridica unul dintre picioare sus, deasupra capului daca se poate.

ATENTIE! nu trebuie sa faci aceste exercitii fara incalizre!

1 răspuns:
| KeshaTikTok a răspuns:

Fa fandari, exercitii gen flexibilitate. Ridica piciorul peste cap, si tine-l cu mana, ambele picioare pe rand. Incearca sa faci sfoara si stai asa mult timp, e normal sa te doara. Spagatul e mai greu de facut, pentru ca, l-a piciorul din fata te dor muschii, iar l-a cel din spate, articulatia. Imi dai te rog funda?

Întrebări recente