| Ariana123 a întrebat:

De cand eram mica am avut o pasiune pentru cai. Mereu m-am mucurat cand am vazut unul. iar acum incerc sa strang bani cu ajutorul parintilor mei ca sa ne facem o ferma de cai. Mi-ar putea spune si mie ceva mai multe chestii despre cum ar trebui sa arate o ferma de cai..si ce trebuie sa aiba. Eu calaresc de la 7 ani iar acum am 13. Si daca puteti sa imi dati si mai multe detalii despre cai ..si mai multe rase. Va multumesc foarte mult de ajutor
Dau fundita pentru cele mai multe si frumoase idei love struck

4 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Si eu ii ador love struck
Dar o ferma de cai e ffoarte costisitoare.

| TJohannaB a răspuns:

Poti sa ai intr-un loc toți caii, iar intr-un loc, partea unde sa calaresti si o parte unde sa ii speli. Rase nu stiu.

| Hash001 a răspuns:

Imi pare rau dar trebuie sa te trezesc dintr-un vis. Cineva mai devreme sau mai tarziu o sa o faca asa ca o fac eu.
O ferma de cai costa destul, poate nici salariul brut al ambilor tai parinti timp de 4-5 ani nu ar incapea intr-o ferma de cai. Dupa aceasta investitie tu trebuie sa-ti iei banii cheltuiti inapoi. (ferma de cai trebuie sa mearga bine ca si afacere)
Crede-ma, o ferma de cai nu costa 100-200RON noi vorbim aici de mii de euro care.

| DumiY a răspuns:

Buna!
Uite niste rase de cai Frizon,Fjord,Hutul,Alter Real, Pinzgau, Cal arab nu prea mai stiu.
Si mie imi plac caii, am si eu un cal insa niciodata nu l-am calarit e foarte mare. Ca sa ai o ferma iti trebuie foarte multi bani, mai aleti ferma de cai. Un cal de rasa nu costa 200-300 de lei. Eu una pe calul meu am dat 3200 de lei (32 de milioane). E complicat iti trebuie foarte multi bani insa daca iti permiti succes.