| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot face bani mai repede daca sunt minora? Am 13 ani si am cateva metode care chiar ma ajuta dar nu foarte mult, vreau ceva mai eficient. Daca va intrebati metodele mele sunt:
-strang banii din alocatii, le cer parintilor bani pentru ceva dar de fapt ii păstrez ca sa ii strang, fac curat in casa cu rugamintea la parinti de a primi macar 10 lei, vând chestii pe care nu le mai folosesc(aceasta metoda inca nu a funtionat ptc nimeni nu mi-a cumpărat chestiile), cand imi da unul din parinti bani la scoala păstrez restul si pur si la ultima metoda pur si simplu strang banii primiți. Am vorbit cu 2 prieteni si ei vor acelasi lucru, sa faca bani dar nu stim nici unul ce sa facem insa unul dintre el ne-a propus sa ajutam femeile batrane la treaba si la cumpărături gen sa le intrebam daca vor ceva de la magazin etc, daca mi se pare aiurea. Stiti voi alte metode? Va roog, aa da, si pentru ca suntem minori nimeni nu cred ca o sa ne angajeze dar ma gandesc ca la un magazin poate putem fi ajutorul unui angajat, adica nu sa ne angajam acolo oficial, pur si simplu sa ii ajutam cu orice si mai primim si noi bani. Deci chiar nu stiu alte metode asa ca din nou, va rooog dati-mi voi niste metode

8 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Ce spui de Babysitter?

| CristianaCrss a răspuns (pentru aditimus):

Daca nu faci misto de mine... Ai putea sa imi dai mai multe informatii? laughing adica știu si eu ce ar trebui sa faci dar sigur nu trebuie sa am peste 15 ani? (sau chiar 18)

| CristianaCrss a răspuns (pentru aditimus):

Ce trist, sunt din Constanța

| aditimus a răspuns (pentru CristianaCrss):

Eu ti-am aratat ca idee

| troleibuz a răspuns:

Pentru ce strangi bani cu atata disperare? Fumezi?

| CristianaCrss a răspuns (pentru troleibuz):

Nu dar strang bani pentru diverse lucruri care sunt destul de scumpe

| Endita4689 a răspuns:

Poți să plimbi câini.