| anonim_4396 a întrebat:

Buna ...deci este cineva in clasa pe care sincer il urasc, dar face tot timpul ceva ca sa rad,,, vrand nevrand eu rad... ce sa fac ca sa ma abtin si sa ii dau pedeapsa cuvenita, adica sa nu raspund la nici un cuvant a lui?

11 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Sentimentele tale sunt neclare.Nu poti uri pe cineva care te face sa razi.

| pwp a răspuns:

Asta mi se intampla si mie rolling on the floor)
nu ca nu il suport, da e prea plin de el si cateodata enervant! stain fata mea si mereu se intoarce si zice ceva amuzant...
nu ma pot abtine.

bye-bye

| noktambul a răspuns:

Nu poti sa urasti pe cineva care te face sa razi! Cred, mai curand, ca iti este ciuda pe el. Nu ar fi mai bine sa te imprietenesti cu el?

| MeMyseIf a răspuns:

De ce sa urasti? Acest sentiment e insuportabil sa-l tii in suflet, de ce iti complici viata? Ce e atit de rau acest tip incit "sincer"sa-l urasti? Poate ca e din cauza invidiei? Simt eu ca el isi traieste viata mai simplu decit tine, ma gresesc? Anyway, fii mai pozitiva, apreciaza omul pentru calitatile lui si ala la sigur le are...Bafta!

| Elial a răspuns:

Buna... si eu am aceeasi problema, dar la mine parca si da cateodata in mine, adica asa i joaca, parca ma afce sa ma enervez, iar eu atunci imi vad de treaba: iau cartea si invat, mananc, mai scriu, mai vorbesc si asa ma lasa in pace, sau il zic la diriginta si il cuminteste. Sper ca am fost de folos!
Funda?

| MyruX_1125 a răspuns:

Pai...Incearca sa te abtii, nu mai rade, sau daca zici ca il urasti nu mai sta in preajma lui ca sa nu te mai faca sa razi pentru ca probabil el stie ca tu nu il/o suporti si de aceea face asta ca sa iti faca tie in ciuda.Incearca sa il eviti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ignora-l. si abtine-te atunci cand te amuza ceva (pune capul pe banca sau musca-ti buza ).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inainte de toate nu il urasti, pe urma cred ca poate chiar iti place de te face sa razi, doar ca tu nu ai vrea ca el sa-ti placa, cred ca ar fi mai bine sa-ti analizezi sentimentel, nu e nimic rau sa te faca cineva sa razi, rasul face bine la suflet happy, daca el te face sa razi atunci rade, daca te enerveaza un anumit comportament atunci ignora comportamentul, daca intentionat te provoaca atunci raspunde calm, gandeste cateva momente pentru ca raspunsul sa fie cat mai neasteptat pentru el, zambeste cand raspunzi, aproba in acel moment chiar daca nu esti de acord cu el, iar el te va lasa in pace. important e sa nu faci pe minorosita ca asta e cel mai enervant pentru cei din jur si face tot felul de lucruri intentionat ca tu sa te faci de ras, nu da nimanui satisfactia asta. ex: daca stie ca te rusinezi cand iti cere pusi, tu zambeste-i si sarutal pe obraz, etc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oamenilor...cum sa a explic...acum intr-o zi a vrut sa ma provoace sa vada cat de tare ma evervez, inchizandu-ma intr-o clasa singura. vreo ora. Eu vreau sa ii platesc cu aceiasi moneda poate mai rau, dar nu pot rezista la glumele lui sau la felul in care ma face sa rad repet e un dobitoc si nu l-am placut de cand l-am intalnit spuneti-mi cum sa il ignor cat mai mult si cum sa fac sa nu mai rad va rogggg

| SaRan a răspuns:

Ştiu cum e. Am avut şi eu un coleg nesuferit, dar ne făcea să râdem (strange, I know). Bineînţeles că şi eu râdeam, dar m-am enervat o dată şi mi-am muşcat buza ca să nu râd că mi-a dat sângele. Acum, de fiecare dată când ştiu că nu este un moment potrivit ca să râd/nu vreau să râd, îmi muşc buza. Succes garantatwinking.

| Ieia_3214 a răspuns:

Stiu cum e...pai incearca sa nu il bagi in seama sa faci cu totul alceva.(incearca. sper sa te ajute.la mine merge.)