| last_9432 a întrebat:

Bunahappy
Deci mi-am luat lut si am modelat eu cateva obiecte dar nu mai stiu ce pot face...As vrea sa imi dati niste idei... daca se poate.
si cu ce as putea sa le vopsesc:*
Ve multumesc anticipathappy

4 răspunsuri:
| Cristianne a răspuns:

Pai... poti sa faci canutze, farfurii, borcanele, si apoi sa le faci o multime de modele cu liniute acute in lut(dar tb sa le faci cat timp nu e uscat...)iar apoi sa le vopsesti in ce culori iti plc tie

| Incubus a răspuns:

Vei fi mai multumita de creatiile tale daca sunt si utile(cel putin asa cred)fa-ti o canuta a ta de baut apa(ex)sau un maimutoi de pus langa calc si banuind ca nu ai cum sa le si coci poti folosi orice vopsea de la lavabila si cea in ulei pana la acuarele dar nu si pe interior la canute sau alte vase (pot fi toxice sau lasa un gust urat)daca prin nu stiu ce metoda vrei sa le si coci nu poti folosi decat email(un tip de vopsea nu contul tau de mail)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dau idei sa i-l faci pe maical jacson, hannah montana

| dilau69 a răspuns:

Incearca sa modelezi daca reusesti un ferrari si vopsestel in rosu di cu doua lini negre din fata pana in spate daca faci eu ati cumpar una cu cat zici u bafta si astept pm daca reusesti