| BellaAndreea a întrebat:

Buna dimi! Cum pot alege un castigator prin site-ul "Random.org"? Multumesc!

4 răspunsuri:
| MâţulMov a răspuns:

Scrie pe site.
Pentru ce iti trebuie?

| andru10best a răspuns:

Pe site este explicat exact ce trebuie sa faci. Ca sa ai credibilitate, inregistreaza ecranul atunci cand alegi castigatorul. Inregistrarea ar fi bine sa o publici pe youtube sau unde vrei tu.

| VictorL a răspuns:

Buna Sper ca acest Video sa te ajute:
http://www.youtube.com/watch?v=GiBHBfcPcJ8
FUNDA?
P.S Daca nu te ajuta mai cauta si tu pe youtube!

| ilinc a răspuns:

Site-ul ala iti da un numar la intamplare. Ai acolo in stanga min si max. El iti va da la intamplare un numar cuprins intre min si max. Daca bagi min 1 si max 100, el nu iti va da in nici un caz un numar mai mare de 100 sau mai mic de 1. Pricepi?

Daca ai nume, problema ta cum le alegi. Scrii pe o foaie un numar pentru fiecare nume si apoi cu random.org alegi un numar la intamplare.