| Anonim5566 a întrebat:

Nu inteleg, cum se foloseste site-ul Random.org? Atunci cand spre exemplu ai mai multe nume si trebuie s alegi unul dintre ele, iar acolo iti arata sa introduci un numar cuprins intre x si y, iar el iti alege unul cum faci? Numeri care e numele cu numarul respectiv?

2 răspunsuri:
| Andruşcă a răspuns:

Greu e...

Deci. Site-ul ala iti da un numar la intamplare. Ai acolo in stanga min si max. El iti va da la intamplare un numar cuprins intre min si max. Daca bagi min 1 si max 100, el nu iti va da in nici un caz un numar mai mare de 100 sau mai mic de 1. Pricepi?

Daca ai nume, problema ta cum le alegi. Scrii pe o foaie un numar pentru fiecare nume si apoi cu random.org alegi un numar la intamplare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are nicio legatura site ul cu numele.
random.org iti da un numar aleator intre 2 intervale. cum asociezi numele cu numerele e problema ta nu a site ului