| Dema a întrebat:

Buna dimineata.Ieri mi-a murit ciinele (ea). A fost bolnava de reumatism. Mami imi spune ca boala aceasta la ciini nu se trateaza.
M-ai inainte sa moara cu vreo 3 zile am fost la un veterinar, i-am spus ca cind vreau s-o iau in brate incepe sa tipe de durere si eu nu intelegeam anume unde o doare. El a pipaito si a ajuns la concluzia ca a fost palita la labuta din spate din partea dreapta si mi-a prescris niste pastile sa i le pun in mincare dimineata si seara. M-a prevenit ca organismul ei poate sa nu le primeasca si sa le vomite. Asa a si fost, le-a vomitat si dupa cum mi-a spus medicul am terminat sa i le dau. Dar dupa aia nu mai primea mincarea o vomita ca si cum i-as da pastile.Seara pe la vreo sase am venit acasa iar ia nu se mai misca doar uneori incepea sa urle (eu sunt convinsa ca de durere) imi dadeau lacrimile cit de tare se chinuia. Mama a sunat-o pe o cunoscuta si a intrebat-o ce ar putea sa aiba i-a spus ca e convinsa ca are. Iar eri la ora opt seara a murit;(;(;(. Am plins foarte mult si mama la fel deoarece o avem de un an si ne deprinsesem cu ea, o consideram membru al familiei o luam mereu cu noi chiar daca ne duceam din tara, niciodata nu era singura. Ma intrebam de ce veterinarul ala care a examinato nu a observat ca ea nu era palita ci era bolnava de reumatism.
Mami mi-a spus ca medicii adorm ciini care au reumatism ca sa nu se chinuie, dar de ce ia s a chinuit pina a murit? Dupa cite am inteles boala aceasta paralizeaza corpul dupa un timp si roade oasele dind durere la muschi. E drept? Si e drept ca la ciini nu se trateaza? Mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| OvidiuNumeDeTractorBack a răspuns:

Din ceea ce stiu eu, se poate trata ca la om, cu metode traditionale, dar singura cale adevarata care vindeca reumatismul sau durerile este o tara calda cu clima oceanica, gen portugalia sau spania. si functioneaza; tot pentru reumatism se foloseste si apa sarata, infuzie sau scaldarea corpului in apa sarata, sau mal sarat.Metoda batraneasca de a se trata. Cat despre medic, sunt unii pe care ii intereseaza doar sa faca bani, au murit si oameni si copii din cauza banilor. Spaga dauneaza Romaniei... Si asta putea sa fie o cauza, iar daca persoana suferinda nu poate spune ce si unde il doare e foarte greu sa iti dai seama ce problema are. Este ca si la copii, plange si nu stii de ce, banuiala mamei, ii este cald, rece, foame, il doare ceva... Intelegi Ideea mea? Sper ca te-am ajutat

4 răspunsuri:
| Dema explică:

@Troll : deci nu-mi place cineva sa-mi spuie ce sa fac ok
daca am facut vreo doua greseli inseamna ca atunci nu eram cu gindul la gramatica. Am dat o intrebare mi se pare frt clara iar tu acum imi spui cu totul despre altceva. Nu te supara dar totus nu e momentul potrivit sa-mi spui ca stau prost cu gramatica

| Troll a răspuns:

Stiu ca este dureros ce s-a intamplat cu cainele tau (dar trece)

Mai grav este faptul ca stai extrem de prost la gramatica.
Ar trebui sa iti preocupi mai mult timp cu scoala/invatat scriere corecta si pe urma ai timp si de altceva.

Spor la invatat

| Madutzadragutz05 a răspuns:

Buna! biata de tine stiu cum te simti e foarte dureros si mia ales sa-l vezi cum se chinuie normal ca plangisad

| Deliiia a răspuns:

Si catelusa mea a murit, era bichon crying(. Nu o aveam doar de vreo 1 lunacrying(. avea cam 3-4 luni. Nu'mi vine sa cred. o iubeam atat de mult.crying((
Nu stiu ce boala avea, dar medicul mi-a spus ca avea o boala f. periculoasa care apare doar la cainii mai mici. cu 2 zile inainte sa moara era f. vesela. nu'mi vine sa cred...