| Sebastian_9846 a întrebat:

Dupa parerea voastra care geamuri termopane sunt mai bune : cele albe sau maro, am inteles ca cele maro se decoloreaza in timp e adevarat?

10 răspunsuri:
| LuS[z] a răspuns:

Eu stiu ca cele maro sunt cele mai bune. happy

| Alexandru a răspuns:

Salut.
Sa inteleg ca te referi la geamurile cu tocurile din lemn stratificat. Da- celor din lemn stratificat li se observa mai usor uzarea si prin urmare, spun eu, cele cu tocuri albe sunt mai bune
Acum, depinde de gusturile fiecaruia.

| Dobitoc a răspuns:

Nu e adevarat eu am avut amandoua culori, si chiar sunt foarte bune alea maro pentru ca sunt mai izolate termic[nu prea se aude prin ele]si nu mi s-au decolorat si le am de 3 ani.

| Cristary a răspuns:

Cele albe, caci vara e foarte cald, si avandu-le inchise la culoare, atrag razele soarelui. O sa te coci in casa. Bafta.

| J u s t a răspuns:

Nu chiar. Dar cele albe sunt sigure numai ca au si acestea un defect.Trebuie sa ai grija deoarece daca se zgârie sau pateaza nu se curata prea usor...

| cяιss a răspuns:

Acelea maro sunt mai bune din cate stiu eu. dar alea sunt frumoase la casa nu la apartament.acum dupa gusturile fiecaruia.

| mitroidany a răspuns:

Sunt cam la fel. diferenta este de estetic si cele maro costa mult mai mult. parerea mea este ca nu merita. tu decizi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca pe www.ofertareonline.ro

| sabriname04 a răspuns:

Poti incerca pe www.veka-tamplarie.ro si www.termopane-romania.com, au cea mai variata gama de termopane

| Termopane_8258 a răspuns:

Termopanele albe sunt mult mai bune decat cele maro asta la tamplaria de PVC.La tamplaria de Aluminiu,sunt alti factori care influenteaza calitatea.PVC-ul maro, se deformeaza in timp, mult mai repede decat cel alb.