| anonim_4396 a întrebat:

Dupa parerea voastra ce TREBUIE cu adevarat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai cu adevarat nu TREBUIE exemple.

19 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sa traim impacati cu propria constiinta. Sa nu existe nimic ce ne-am putea reprosa. Sa nu ne para rau pentru nimic din ce-am facut, ci pentru ce NU am facut.
Sa traim fiecare zi ca si cand ar fi ultima, bucurandu-ne de orice ne incanta ochiul si sufletul.

| Silvia a răspuns:

Sa fii mereu TU.Indiferent de ce zic altii, indiferent de cine iti pune piedica, indiferent de parerea celorlalti.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

In primul rand trebuie sa nu uitam sa fim oameni in adevaratul sens al cuvantului.

| SweetCandy a răspuns:

Trabuie iubire si adevarbig grin

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Sa avem bun simt, sa nu sfidam...

| Dan a răspuns:

Armonie cu cei din jurul tau.Pace sufleteasca asta trebuie noua tuturor.

| MM a răspuns:

Trebuie sa nu uitam sa fim Oameni.

| Marii a răspuns:

"Trebuie" multe. dar de unde atata? happy

| crizantema a răspuns:

Sex. Fara asta ar fi ramas numai animalele pe lume.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa mancam sanatos, trebuie sa avem o viata ordonata, trebuie sa facem slalom printre capcane, trebuie sa ne iubim pe noi (le-am luat in ordine de trup de suflet ).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numai si numai ce trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Harciog, da exemple!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum ceva timp, prioritatile probabil imi erau altele(ca sa vezi cum circumstantele iti determina modul de a prioritiza!): am o nevoie srtingenta de sanatate pe care s-o imprastii(TREBUIE sanatate!), dragoste, armonie cu noi si cu cei din jur.
Acum ma gandesc ca am raspuns destul de egoist...as putea sa raspund ca la concursurile de frumusete, dar nu cred ca vrei sa auzi clisee...pe-astea le cunosti!
Monica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa stii sa iubesti cu adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa fiu OM, sa iubesc si sa fiu iubita, sa imi asum greselile si mai trebuie sa am constiinta curata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa ma intilnesc cu citiva prieteni pe car mi i-am facut de cind sint pe site-ul asta si de asemenea cu alti citiva viitori prieteni happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am gresit intrebarea.Am postat pentru o alta intebare. Scuze!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc pentru raspunsurile frumoase. Am postat aceasta intrebare fiindca pe mine ma deranjeaza tot mai mult impunerile care vin odata cu "trebuie". Cred ca, de fapt, nimic nu trebuie, doar ca "ar fi mai bine sa". Sigur ca sanatatea, iubirea, viata ordonata, constiinta impacata si toate celelate scrise de voi sunt dezirabile, dar nu obligatorii. Recunoasteti? Traim si fara ele. Mai prost, dar rezistam. Divortez de "trebuie" si ma cuplez cu "ar fi bine". Asa sper sa reusesc mai multe.

| cosmin_8655 a răspuns:

Eu zic k putina aventura, sa mai simtim k traim