| ImmortalQueen a întrebat:

Era un film cu un tip care la o petrecere a unui prieten cunoaste o fata si dupa o aventura de o noapte ea trebuie sa plece dar el promite ca o sa ii scrie. Se apropie anul` nou si el ii trimite o scrisoare spunand ca o asteapta in nu stiu ce 'turn' din mijlocul orasului. Ea nu primeste scrisoarea si nu vine. Anul urmator se intalnesc din intamplare si afla ca dansa se casatoreste. Fix cand era in biserica ea primeste scrisoarea de anul trecut si se duce acolo la turn crezand ca a scris-o atunci, cu cateva zile inainte de nunta [ era tot inainte de anul` nou ]. Pana la urma el afla ca dansa a fugit acolo si s-a dus dupa ea, s-au intalnit si gata love struck laughing
Era un film german. Va rog daca il stie cineva dau funda + folositor.

1 răspuns:
| sonya a răspuns:

Seamana cu un film ca de langa lac. E putin mai vechi dar undeva tot aceeasi idee are. E super dragut. Asta al tau insa nu il stiu. Succes!