| anonim_4396 a întrebat:

eu nu inteleg un lucru:ce inseamna sa dai funda? la majoritatea intrebarilor...sespune intrebarea si apoi:"la cele mai bune intrebari dau funda". dar ce inseamna asta.va rog frumos raspuns

Răspuns Câştigător
| IrinaIvashkov a răspuns:

Bună

Răspunsul pe care l-ai apreciat cel mai mult din toate cele primite pentru întrebarea respectivă este răsplătit de către tine cu o fundă( dacă ești politicoasă și vreiwinking ). Funda este fundiță din partea dreaptă a fiecărui răspuns, ea e necolorata (gri). Iar la răspunsul care vrei să-l consideri câștigător ( adică cel mai bun pentru tine) :p la el dai click pe fundă de care ți-am spus unde e poziționată, și gata! Utilizatorul respectiv se va bucură că va avea încă o fundă, iar tu vei fii cu inimă împăcată că ai făcut un lucru generos :*

Baftă

9 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

Dintre toate raspunsurile oferite pentru o intrebare, castigator este acel raspuns care se dovedeste a fi cel mai inteligent si cel mai de folos pentru persoana care a pus intrebarea respectiva.Raspunsul cu funda este cel castigator.
Acordarea fundei se face prin selectarea fundei din dreptul raspunsului care este considerat cel mai bun, de catre cel ce a postat intrebarea. Funda aduce cate 100 de puncte in "contul" celui care o primeste.

| Luissa123 a răspuns:

Sa acorzi cuiva o funda este un fel de multumire pentru cel mai bun raspuns dat intrebarii.mult succes si cat mai multe funde!

| anss23 a răspuns:

Daca ai pus o intrebare si un anumit raspuns e foarte folositor, sau e cel mai bun dintre toate raspunsurile, ii acorzi o "fundita".

| KiraVonHell a răspuns:

Asta inseamna ca la ori ce intrebare ai mai multe sau mai putine raspunsuri din toate acele raspunsuri cel care este potrivit pentru intrebare acela este castigator si primeste funda. Funda o acorzi apasand pe panglica aceea de concurs din dreapta intrebari.

papa.

| TheBlackCrystal a răspuns:

In primul rand lasa-ma sa te corectez :" la cele mai bune RASPUNSURI dau funda"
Fundita reprezinta un fel de multumire pentru raspunsul primit.De exemplu tu pui o intrebare si mai muti iti raspund.Dintre toate raspunsurile pe care le-ai primit doar unul te ajuta cal mai mult si consideri ca merita funda.Daca vrei sa mai stii funda reprezinta panglica aceea din dreptul respunsului care este de culoare gri. Dupa ce desemnezi raspunsul castigator si oferi funda, ea nu mai este gri ci este portocalie iar in dreptul altor raspunsuri nu mai apare. Funda=100 de punncte!
Sper ca te-am ajutat!

| Notty a răspuns:

Funda?

| Notty a răspuns:

Ce inseamna ''funda''?

| n1b3 a răspuns:

De exemplu, eu acum iti raspund corect la intrebarea astea. Iar tu, pentru ca eu ti-am raspuns corect imi dai fundita.