| lolita_2789 a întrebat:

Eu sunt noua pe aici, si nu stiam cum sa incep sau ce intrebari sa pun. dar hai sa vo spun direct.Imi place un baiat.nu stiu cu ce v-ar ajuta pe voi asta dar, am nevoie de cateva sfaturi.Este colegul meu de clasa.sincer,imi place foarte mult de el, si mi-ar placea sa am curajul sa-i spun asta; am senzatia ca si el, acolo in sufletul lui simte ceva pentru el. daca ar fi usor sa-i spun:"stii imi place mult de tine" as face-o.Cred ca pana acum, el e singurul baiat de care imi place cel mai mult, adica ma gandesc doar la el.
Voi fetelor daca ati fi in locul meu, si v-ar placea un baiat cum ati proceda? daca as avea ma mult tupeu poate l-as invita la un suc, dar totusi sunt fata, si nu ar trebui sa fac eu asta.
astept cateva sfaturi.va multumesc mult!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
In ziua de azi, numai e nimic iesit din comun ca fata sa faca primul pas. Daca nu ai tu curajul sa-i spui, nu-i nimic, roaga o colega cu, care te intelegi mai bine, si pune-o pe ea sa il intrebe daca te place, si apoi sa va combinehee hee.
Sper ca te-am ajutat! happy

| EmonicaLaura a răspuns:

Hey!
In primul rand, bun venit!
In al 2 lea rand, daca as fi in locul tau i-as spune direct in fata ce simt.Nu ar trebui sa te gandesti ca iti trebuie curaj.Din dragoste sa stii ca prinzi curaj.Nu trebuie sa te gandesti ca cine stie ce o sa creada daca ii spui direct. Daca nu vrei asa, roaga o prietena (dar nu orice prietena, cea mai buna) sa ii spuna.
Sper ca te-am ajutat! Bafta!

| ღAleKrissღ a răspuns:

Pai daca te observa el ar fi super e bine ca el sa faca primul pas... daca nu...straight face

| tuGatita a răspuns:

E greu sa ii zici ce simti in fata. fff greu uneori. si probabil ca nu vei reusi, din cauza emotiilor. dar totul e mult mai simplu pe mess sau prin mesaje pe tel. poti incepe sa vb cu el si dupa un timp sa ii zici ce simti. daca nu.incearca sa vb mai mult cu el cand va intalniti, sa te arati interesata de persoana lui. fa-ti curaj nu mai astepta. daca te vei da la el sigur te va observa si iti va raspunde in acelasi fel. mult succes!

| lolita_2789 explică:

Scuzati-mi greseala! am scris :"acolo in sufletul lui simte ceva pentru el"dar de fapt ar trebui:"acolo in sufletul lui simte ceva pentru mine" emotionata.