| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti da niste statusuri de prietenie,, mai noi. pentru un prieten noi venit din strainatate, si altele pentru invidie, happy Cele mai frumoase primesc funda >big grin

Răspuns Câştigător
| Nico9 a răspuns:

Prietenie : Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine;

aca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

*Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

*Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor.

*Sunt inconjurat/a de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI.

Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

Nu contează în ce manieră ne-am împrietenit. Contează că suntem de nedespărțit!

Invidie : Invidia este oglinda a ceea ce crezi ca nu poti.

" Numai dupa invidia si rautatea celorlalti iti poti da seama de propria ta valoare! "

"Vorbeste-ma pe la spate, voi fi plina de bucurie... Critica ta ma ajuta sa-mi indeplinesc visele... Invidia ta imi hraneste orgoliul."

Invidia este ura faţă de superioritatea altuia.

Invidia este pedeapsa ce se biciuieşte singură.

Numai dupa invidia altora iti dai seama de propria valoare.

Funda?

4 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Un prieten adevarat e mai valoros decat un frate!

Prietenii pe care nu ii mai ai, nici nu i-ai avut vreodata!

Mergi si indeplineste-ti visele in lume, prietenii adevarati te vor primi cu drag inapoi realizat, cei falsi te vor invidia din ce in ce mai mult pe la spate.

Bafta!

| Aphrodytha a răspuns:

Bine ai venit, du-te inapoi;
Sunt asa invidioasa ca traiesc intr-o lume plina de tampiti!

| NuTeCred a răspuns:

"Oricine te poate face să zâmbeşti sau să plângi, dar e nevoie de cineva foarte special care îţi împrumută un zâmbet de-al lui când deja ai lacrimi în ochi. "
"Nu contează în ce manieră ne-am împrietenit. Contează că suntem de nedespărțit! "
"Au trecut problemele au trecut anii grei, acum am prieteni si fericirea mea vine cu ei. "

| BDandelion a răspuns:

Intră pe statusbun.com.Acolo găseşti câte statusuri vrei şi le ai pe categorii big grin (categoriile se află în partea stângăwinking )

Fundă? happy