| IngeraşVerde a întrebat:

Buna!
Imi puteti spune La multi ani pe :
Franceza
Albaneza
Hawaiiana
Bulgara
Greaca
Engleza
Olandeza
Ungara
Spaniola
Italiana
Sarba
Irlandeza
Koreana
Filipineza
Africana
Turca
Polonieza
Germana
Ceha
Spaniola
Greaca
Si alte limbi cunoscute de voi.
Fara google translete!
Imi trebuie pentru a face o felicitare happy

3 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

1. Africană – Veels geluk met jou verjaarsadag!

2. Albaneză – Urime ditelindjen!

3. Arabă – Eid milad saeed! pentru bărbaţi, iar Kul sana wa intai tayeba! Se spune la femei.

4. Armenă – Taredartzet shnorhavor! sau Tsenund shnorhavor!

5. Asiriană – Eida d’moladukh Hawee Brikha!

6. Azerbaijiană – Ad gununuz mubarek! aşa se urează la persoanele care sunt mai învârstă ca tine, iar Ad gunun mubarek! la persoanele care sunt mai tinere ca tine.

7. Pe limba austriacă, în Vienna se spuna Ois Guade winsch i dia zum Gbuadsdog!

8. Boliviană – Suma Urupanya Cchuru Uromankja!

9. Bască – Zorionak!

10. Pe limba bengală, care se foloseşte în Bangladesh şi în India – Shuvo Jonmodin!

11. În filipine se spune Maogmang Pagkamundag!

12. Braziliană – Parabzns a voc! sau Parabzns a voc, nesta data querida muitas felicidades e muitos anos de vida.

13. Bretonă – Deiz – ha – bloaz laouen deoc ‘ h!

14. Bulgară – Chestit Rojden Den!

15. Cambogiană – Som owie nek mein aryouk yrinyu!

16. Catalană – Per mults anys! sau Bon aniversari! sau multes Felicitats!

17. Chineză – Sun Yat fai Lok!, sau San Ni Kuai Lo!, sau Sang Ngit fai Lok! în chineza mandarină se spune Qu ni sheng er kuai le! în Shanghai se spune San ruit kua loc! sau Se Jit khuai lak!

18. Croată – Sretan Rodendan!

19. Cehă – Vsechno nejlepsi k Tvym narozeninam!

20. Daneză – Tillykke med fodselsdagen!

21. Germană – Alles Gute zum Geburtstag!

Dialect Badisch: Allis Guedi zu din Feşt! sau Ois Guade zu Deim Geburdstorg!, sau
Dialect Berlin: Allet Jute ooch zum Ieburtstach!, sau Ick wuensch da allet Jute zum jeburstach!
22. Engleză – Happy Birthday!

23. Estoniană – Palju onne sunnipaevaks!

24. Fină – Hyvaa syntymapaivaa!

25. Franceza din Canada – Bonne Fete!, Franceza în Franţa – Joyeux Anniversaire!

26. Irlandeza – Lo breithe mhaith agat!

27. Scoţiană – Co ‘ latha breith sona dhuidh!

28. Spaniola – Ledicia no teu cumoreanos! sau Feliz Cumpleaños

29. Greacă- Eytyxismena Genethlia! sau Chronia Pola!

30. Groenlandeza – Inuuinni pilluarit!

31. Indiană – Janma Divas Mubarak!

32. Pakistaneză – Saal Mubarak!

33. În limba guarani din Paraguay – Vy – Apave Nde Aramobotyre!

34. Hawaiană – Hau ‘ oli la hanau!

35. Evreaică – Yom Huledet Same’ ach!

36. Filipineză – masadya gid nga adlaw sa imo pagkatawo!

37. Hindusă – Janam Din badhai! Sau Janam Din ki shubkamnaayein!

38. Maghiară – Boldog szuletesnapot! sau Isten eltesen!

39. Indoneziană – Selamat Ulang Tahun!

40. Italiană – Bon Compleanno! sau Bun cumpleani! sau At faz tent avguri bon cumplean!

41. Japoneză – Otanjou – bi Omedetou Gozaimasu!

42. Indoneză – Slamet Ulang taunmoe!

43. Canadiană – Huttida habba Subashayagalu!

44. Kazacstaneză – Tughan kuninmen!

45. Coreană – Saeng il chuk ha ham ni da!

46. Curdă – Rojbun a te piroz be!

47. Latină – Fortuna dies natalis!

48. Lituană – Sveikinu su gimtadieniu! sau Geriusi linkejimaigimtadienio progal Luganda Nkwagaliza amazalibwa go amalungi!

49. În Luxemburg se spune Vill Gleck fir daei Gebrtsdaag!

50. Macedoniană – Sreken roden den!

| gocops a răspuns:

Google traducere copy paste... straight face

| vacarescu a răspuns:

ENGLEZA:happy birthdaybig grin