| Albu_Estera_1998 a întrebat:

imi puteti spune niste jocuri de copii 7-10 ani big grin
care se pot juca in casa, si care nu trebuie sa fuga prin toata casa laughing

Vreau jocuri care se pot juca in mai multi happy
Fundita +Vot

4 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Ascunsa,invarte sticla, adevar sau provocare, sticluta, flori fete sau baieti.

| レクス a răspuns:

Pai,de ce nu le cumperi puzzle-uri cu piese mari, ceva usor.Pot sa-l faca mai multi.Sau,jocul 'Nu te supara frate','Sus jos'.
Sa se joace Fazan,Flori fete sau baieti.
Cum se joaca?
Fazan: Pai, de exemplu eu zic cuvantul lamaie.Cel de langa mine, va trebui sa caute un alt cuvant care incepe cu IE[adica, ultimele doua litere din cuvant].Cel care spune un cuvant gen restaurant, inchide tura, pentru ca nu se poate face un cuvant cu NT si o iau de la capat.

| AnimeAnnDRa a răspuns:

Buna,ei bine exista multe jocuri,nu numai fazan, flori fete si baieti, puzzle poti cumpara cateva jocuri de la magazin, puteti juca ceva cu un pachet de carti (macao) mai puteti juca si remi, dansati, cantati, SPER CA TE-AM AJUTAT

fundita te rog?

| Albu_Estera_1998 explică:

Si puteti sa imi spuneti cam cum se joaca?