| AdelinaAdeee a întrebat:

eu sunt babaysitter de anul acesta si vreau sa imi spuneti niste jocuri care se pot juca in casa de catre copii cu farsta de 6 ani si 13-14 ani. Eu stiu multe jocuri dar nu se pot juca in casa.
Multumesc la toti care raspundeti.
Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| cuvant a răspuns:

Depinde foarte mult de cati copiii sunt.
de la 3 in sus... puteti sa va jucati
1.Ciresica
2. Ninja (un joc care se ating cu mainile)
3. Henrich al VIII -lea, cal, cavaler
4. daca ma iubesti zambesti
5. Spitalul de nebuni sau Cine sunt eu?
6. mima
7. baba oarba
8. jaloane
9. Crearea de obiecte
10. Karaoke la casti sau pe calculator
11. Parada modei ciudate
12. mumia (cu hartie igienica)
sunt foarte multe dar poti sa le propui sefilor tai sa faci o petrecere pentru copiii lor cu prietenii lor si sa organizezi mai multe jocuri si muzica.
Daca ai nevoie de explicatii sau alte jocuri scrie-mi pe privat si le explic. In timpul meu liber imi place sa ma joc cu copiii si mai ales in interiorul casei.

7 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Uff,de ce nu am avut s ieu o bona rolling on the floor) pe la 13 14 ani de 20 si ceva? ufff ce frumos ar fi fostrolling on the floor stiam jocu ideal.
amu lasand gluma deoparte, jucati tari ape orase mari etc.
Sau remy, carti, ori bagati un film de groaza in caz ca are 13 14 anibig grin daca nu, unu de comedie daca are 10 11

| AnnaAnnne a răspuns:

1.Monopoli
2.sticluta cu otrava merge in casa
3.este un joc cu niste betigase pe care trebuie sa learunci pe covor si fiecare jucator trebuie sa incerce sa colectioneze cat mai multe, dar fara sa le miste pe celelalte, am uitat numele
4.Macao
5.sa faca un puzzle

| AdelinaAdeee explică (pentru AnnaAnnne):

Multumesc mult happy

| AnnaAnnne a răspuns (pentru AnnaAnnne):

N. Ai pentru ce:*

| StayStrong98 a răspuns:

Nu cred la 14 ani mai are chef de jocuri...in schimb ala micu' de 6 bineinteles laughing

| AdelinaAdeee explică (pentru StayStrong98):

Sunt 2 fete. Le place mult sa se joace impreuna big grin

| AdelinaAdeee explică (pentru StayStrong98):

Sunt 2 fete si le place mult sa se joace impreuna.