| andapisi5555 a întrebat:

imi puteti spune si mie cum pot sa sterg un prieten de pe facebook? fundita primeste cel mai bun

Răspuns Câştigător
| Liudika a răspuns:

Intri pe profilul pritenului pe care vrei sa il stergi, apoi dai cu mousul unde scrie prieten (nu da-i click), iti apare o lista in care la urma este scris sterge din prieteni, dai click si gata.
Sper ca te-am ajutat. Funda?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sus in dreapta apesi pe "account" si dai "Edit friends" si apes "x-ul" din dreptul persoanei pe care nu vrei sa o ai ca prieten.

| blonda90 a răspuns:

Pe pagina utilizatorului pe acre vrei sa il stergi sus in dreapta ai mai multe optiuni...acelea cu prieteni/abonat/mesaj si mai este optiuni... si apesi pe el si dai raporteaza/blocheaza si dai unfriend XXXXX ( numele persoanei ) apoi continua si gata happy

| andapisi5555 explică:

Mersi la toti

| username5065 a răspuns:

Dai click pe "persoana", apesi sus unde scrie prieteni si apoi "dai scoate din lista de prieteni"

| ywy97 a răspuns:

Cand esti pe profilul prietenului pe care vrei sa il scoti din lista...in colt drepta sus este bifat "prieteni" te duci cu cursorul acolo(fara sa faci click) si iti va aparea o lista, iar ultima optiune din acesta lista este "scoate din lista de prieteni"... pacewinking

| pinguinblond a răspuns:

Intri pe profilul prietenului, si in dreapta iti apare casuta,, prieteni ''. Dai pe acea casuta si iti deschide o fereastra micuta cu mai multe categorii : oras, scoala, etc. Dai pe ultima unde scrie :,, Scoate din lista de prieteni ''winking Atat!

| iheartoc a răspuns:

Daca ai facebookul setat in engleza, intra pe profilul persoanei respective, in dreapta sus scrie friends, subscribed si message, tu apesi pe friends, apoi pe ultima chestie - unfriend si asa ai scapat de cine te enerveaza pe vecie. Daca vrei sa o duci la extrem si sa nu vada nimic din ce postezi, nici macar la ce ai dat like, ii dai report/block.