| Giudici_Ada_2000 a întrebat:

Imi puteti spune si mie niste povesti cu fantome traite de voi sau pe care le-ati auzit.(dau funda la cea mai buna poveste)

1 răspuns:
| Codreanu_Tudor_1972 a răspuns:

Ora 3 dimineata ora Diavolului
e cateva saptamani ma trezesc fara nici un motiv la ora 3 fix noaptea ma uit in jur si nu vad pe nimeni iubitul meu se joaca linistit la calculator il intreb daca a spus el ceva sau m-a atins din greseala pentru ca totusi, ceva ma trezeste si mereu imi spune ca nu.Acum cateva seri ma uitam la tv si am schimbat fara sa vreau postul era un film...se numeste "Un caz de exorcizare", si am vazut acolo era exact ceea ce nu intelegeam eu ora 3 dimineata este ora diavolului si legat de asta sunt visele visez foarte urat...aud voci care ma striga toti zic k sunt eu nebuna ca am inchipuiri am mai trecut prin povesti de groaza cum a scris o fata aici faza cu bunicul asa am vazut eu pe mama unei prietene cand am ramas sa dorm la ea m-am dus sa iau o sticla de suc din bucatarie si era tot vreo 3 dimineata cand am vazut-o pe maica-sa prima oara pe hol la baie pe urma in sufragerie iar cand am ajuns in bucatarie si am luat sticla de suc am simtit 2 maini care ma strangeau de picioaream aruncat sticla si am fugit la prietena mea in camera adormise m-am bagat langa ea in pat si se auzeau zgomote sinistre de peste tot incercam sa o trezesc dar era intr-un cosmar si nu ma auzea..stateam langa ea cu mataniile pe care nu le dau jos de la gat, si ma rugam sa se opreasca si la ora 5 fix, a troznit toata mobila din camera si prietena mea a spus in somn "A plecat" si s-a linistit tot A 2-a zi am aflat de la niste vecine k mama ei se ocupa cu magia neagra..si nu am mai calcat in acea casa asa a inceput tot, de atunci am avut numai experiente ciudate..am fost posedata de un suflet rau vedeam si auzeam numai ciudatenii, imi vedeam fata schimbata in oglinda. voiam sa fac numai rau pana cand am ajuns cu niste prieteni la manastirea Cernica si incercand sa intru pe usa am fost aruncata afara de ceva nevazut..si am cazut in genunchi in fata usii, a venit un preot batran care m-a luat de mana si m-a dus mai mult cu forta la Racla Sf Calinic, m-a pus cu mainile pe Racla.mi-a pus vesmantul in cap si a inceput sa-mi citeasca de dezlegare.Simteam o arsura in tot corpul transpiram,cu toate ca era foarte frig acolo,si am inceput sa plang imi curgeau lacrimile fara sa vreau iar preotul imi spunea:"Plangi copile lasa raul sa iasa afara, caci Sfanta Feacioara e in genunchi acum, se roaga pentru tine".Am plecat de acolo cu sufletul curat dar nu a durat mult starile acelea incep sa reapara iar vad ciudatenii si aud voci care ma striga, cateodata mi-e frica sa adorm sa nu mai visez raul exista chiar daca multi nu cred am vazut multe ce am scris aici e doar o mica parte as putea umple pagini intregi cu povesti de groaza reale, traite de mine cea mai reala aparitie a fost tot in padurea de langa manastirea Cernica o trasura neagra trasa de 6 cai negrii fugea printre copaci si aparea din toate partile si pe aceea nu am vazut-o numai eu au vazut-o toti care au fost cu mine cand mi-a facut preotul dezlegarea si asa au inceput si ei sa creada pentru ca ziceau k sunt nebuna toate exista fantome magie strigoi dar se arata numai celor care cred ca exista raul are multe forme care pot fi inselatoare si poate pacali pe oricine asa ca aveti grija nu toate lucrurile sunt ceea ce par