| (̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅()ڪے a întrebat:

Buna :* Imi puteti zice si mie cum sa construiesc case in sims 2? ( am toate simsurile 2) Multumesc!

4 răspunsuri:
| MysticWayz a răspuns:

Pai dupa ce ti-ai facut familia, te duci in oraselul pe care ti l-ai ales si dai pe o casa pe care vrei sa o cumperi, apoi dupa ce pui si mobila in ea dai pe live mode! succes!

| DarQueen a răspuns:

Mamma mia! Nu-mi spune ca esti specialista in Sims si nu stii sa construiesti o casa laughing
Se face din panoul "Build Mode" si incepi cu peretele "wall".
Panoul se afla langa cel "Buy-Mode" pe care, cred ca l-ai folosit.
Dupa ce faci peretele, in forma in care vrei sa arate, iti faci camerele, pui podeaua. apoi daca vrei alt etaj se face usor, doar cresti nivelul de la un buton. Din cate imi amintesc, in Sims2 poti construi o casa cu maxim 2 etaje + acoperisul.
Spor la construit. Sper ca te-am putut ajutawinking
P. S.: Daca faci o casa cu etaj, sa nu uiti sa pui o scara de urcare de la un etaj la altul, inainte sa o incarci cu piese de mobilier laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu stiu cum sa construiesc o casa in sims 2 ma tot uit pe youtube dar numi pot da seamathinking ma poate ajuta cineva? contactati-ma la id vladutz_smecherul2009

| BogdanKinss a răspuns:

M si ew o problema la sims 2 cand dau sa construiesc dau click pe fundatie sau wall tin apasata si nu se intampla nimic! ce naiba trebuie sa fac?