| simo102 a întrebat:

In Finlanda se sarbatoreste haloween-ul? funda la cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| snzpaul a răspuns:

Singurele tari in care Hallowen-ul este sarbatoare sunt cele din continentul America.
La fel ca in alte tari, in Finlanda se ''sarbatoreste'' ca la noi, un bal mascat, o petrecere sau o tema specifica a cluburilor.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haloween-ul este o sarbatoare americana. In Finlanda se sarbatoreste la fel ca si in Romania prin cluburi si la petreceri private.

| SoulOnFire a răspuns:

Da sigurwinking