| ndgnchfvhjfhc a întrebat:

ma puteti ajuta? Am facut mancare, iar acum mi se pare ca are mult ulei in ea, cum sa scap de el?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu te deranjaza ca scapi firimituri de paine in mancare. poti „suge„ ecxesul de ulei cu ajutorul unei felii de paine.Pui mancarea in farfurie si apoi atingi usor suprafata mancarii sa absoarba uleiul. felia, o poti arunca sau da la caini afara.

| BPAndrei a răspuns:

In general nu prea are ce sa te ajute cand ai pus prea mult ulei. poti incerca sa adaugi apa, si sa aduni excesul de ulei(se stie ca uleiul sta deasupra apei). Dar daca nu reusesti sa aduni atat cat iti doresti, adauga ca si garnitura la mancare (sper ca este felul 2) o salata de varza murata cu marar sau castraveciori murati, asa nu o sa fie mare problema.