| durdulika a întrebat:

Nu stiu cum sa imi fac un id nou.Ma puteti ajuta? Dar va rog daca vreti imi puteti lasa si idul vostru de messenger. Dau fundita.Va rog vreau multe raspunsuri urgent.Si idurirolling on the floorhappy.

14 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Te pot ajuta eu daca vrei happyScriemi in privat id tau si vorbim si iti explic pe messwinking
Papakiss

| fluturas a răspuns:

Id'u meu : jerme_diliu tongue
hai pe mess si iti explic cum se face sau daca vrei ti'l fac eu smugwinking

| User a răspuns:

Nici de-al dracu' nu-l daudevil

| Deea a răspuns:

Pink_star

| Giuly_3112 a răspuns:

Nu iti mai dau idul meu uita iti explic aici tot:1. Intra pe https://login.yahoo.com/

2. Undeva in josul paginii – dreapta scrie "Don’t have a Yahoo! ID?" si este boldat "Sign Up". da click pe link
3. Completeaza campurile din acea pagina cu datele tale reale: Nume, Prenume, Sexul, Data nasterii, Tara si codul postal al orasului une locuiesti

4. Acum trebuie sa iti alegi un ID, apasa pe butonul ala "Check" pentru a verifica daca ID’ul pe care l’ai ales este disponibil sau folosit deja de altcineva (credeai ca esti primul care s-a gandit la un ID de forma asta?). Dupa ce ai gasit un ID disponibil trebuie sa iti alegi o parola care o vei folosi cand te vei loga pe contul tau. Da. o scrii de doua ori

5. Mai departe, trebuie sa alegi o intrebare si un raspuns pe care le vei pastra numai pentru tine. Care e faza? pai daca iti uiti parola sa poti sa ti’o recupereziwinking

6. Belesi ochii mari la codul ala din imagine si il transcri in campul de acolo (ca sa dovedesti ca esti om si nu un robotel de SPAM)

7. Este un buton mare pe care scrie "Create My Account!".

Gata! a fost greu?

| Didw a răspuns:

Intra in messenger, apoi, vezi ca scrie mai jos 'Get a new Yahoo! ID...' ei bine, apesi pe el si completezi datele.Succes.dai fundita?kiss si daca vrei sa mai vb ma gasesti la id'ul lucuriki_moka97! pup. love struck

Răspuns utilizator avertizat
| Elena321 a răspuns:

Buna! Mai intai trebuie sa downloadezi messenger de pe net. Scrii pe www.google.ro cuvantul messenger si iti apare o lista te uiti si tu pe acolo si dai pe una. Apoi undeva scrie Download dai pe aia...si apoi te descurci tu;)
Dupa ce ai downloadat Messengerul scrie undeva Get a new yahoo! dai acolo. Iti apare o fereastra, apoi acolo iti cere data de nastere, numele, prenumele, varsta etc...mai multe chestii si iti cere si ce id sa-ti pui. Acolo scrii ID-ul dorit si iti mai cere si parola scrii si o parola pe care o vrei si gata iti faci ID. apoi sub toata alea scrie OK sau ceva de genu. Sper ca stii engleza. Si dai acolo.
Si gata! Idul este facut! Dupa ce ti-ai facut idul deschizi messengerul si acolo scrie asa
Yahoo! ID:
---------------------------------(aici scrii tu idul tau)
paswoord:
-----------------------------------(aici scrii Parola ta)

Si gata! Intrii pe mess!
:)Idul meu este diana_cool_dya
Mult noroc!;)
Iti recomand sa te ajute cineva sa faci idul fiindca e complicat!
papa! :-*

| Vallentyne a răspuns:

Uite id laughing the_valentin_boy iti explic toth acolobig grinhappy

E foathe usor.

| oleee a răspuns:

Intrii pe yahoo.com dai sign up si te descurcistraight face
bine ca nu ne intrebi si cand iti vine ciclulstraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cum sa-l fac findca nu gasesc butonul sign up caci pana acolo ma descurc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mesenger registre si iduk meu e kool_boyy1511

| vagabontul a răspuns:

Drakik_boss

| Ioana39_2327 a răspuns:

Pai ca sa iti faci id da pe yahoo registration si te descurci tu. Completezi ce iti cere si sa stii ca mie nu mi-a iesit dar tatal meu are un prieten si prietenul lui are un baiat de 17 ani care mi-a facut id.Cheama pe cineva mai mare.Preferebil un adolescent dar sa iti fie cunoscut. Poate ai prieteni sau prietene care se pricep.Prietenii tai te pot ajuta. Te pup. Byelove struck