| monica13 a întrebat:

organizez o excursie cu copii de clasa I-IV si vreau sa fac niste concursuri in aer liber. Nu am idei! cele mai bune de la voi vor primi fundita

Răspuns Câştigător
| izaaa a răspuns:

Pai da'le un ou si o jumatate de sticla in care sa'l puna! spune'le sa se foloseasca de frunze, pamant si sa acopere oul. iar tu il vei arunca de pe un loc mai inalt, iar oul/ouale care nu s'au spart sunt castigatoare!
Sau poti sa faci un concurs de alergat, iar cand ajung la tine, tu le spui cate o ghicitoare si pana nu ghicesc raspunsul sa nu ii lasi sa se intoarca si sa predea stafeta urmatorului.
sau puteti sa va jucati,, Animalute''.tu spui cate un nume de animal fiecaruia, iar copilul respectiv cand iti aude numele se lasa in jos tare pana atinge cu fundul de pamant. daca coechipierii il tin atunci copilul va fi eliminat, iar daca nu il tin vor fi ei eliminati!
sau pot sa se joace,, Tara, tara vrem ostasi!'': aici copiii se impart in 2 grupe si una spune,, Tara, tara vrem ostasi?'', iar ceilalti raspund ''Pe cine?''; ''Pe X de exemplu'', iar X trebuie sa sparga zidul echipei adverse si sa ia de acolo un copil, iar daca nu il sparge va ramane acolo. apoi intreaba acelasi lucru si cealalta echipa, iar echipa cu cei mai multi componentzi castiga!

3 răspunsuri:
| monica13 explică:

Izaa astea le stiam si eu vreau si altele va rog!

| claux9730 a răspuns:

Incearca sa faci concursuri de glume, ghicitori sau povesti (exclus de groaza). Sper ca e de folos

| Laila_7581 a răspuns:

Ai puea sa:
1.bataie cu apa dar in costume de baie
2.gimnastica
3.jocuri cu mingea