| кא๔ a întrebat:

Buna!
Plec la munte peste 2 zile. Am aless zona BRASOV pentru ca nu putem sta foarte mult. Am facut rezervare pentru camere in PREDEAL.
As vrea si eu catevaa obiective turistice.( dar nu crucea sau babele sau sfinxul pentru ca le-am vazut)
Altele. in special trasee printre munti.
VA rogg. Cat mai multe propuneri.
funda.

Răspuns Câştigător

Eu sunt din Brasov, asa ca stiu care sunt cele mai vizitate locuri: Piata Sfatului care e la doi pasi distanta de Biserica Neagra. Mai sunt biserici ca Biserica Bartolomeu si Biserica Sf. Nicolae. Bastioane: Bastionnul Tesatorilor, Bastionul Postavarilor.
Si altele: Cetatea veche a Brasovului, Poarta Ecaterinei, Turnul Negru si Turnul Alb, str. Dupa Ziduri (cea mai ingusta srada din Europa), Casa Honterus, Prima Scoala Romaneasca, str. Sforii, Poarta Schei, Caselul Bran si cam atat stiu #:-s

1 răspuns:
| purespacedust a răspuns:

Pe blogul http://hartatraseemontane.blogspot.com gasiti harti pentru toate traseele montane din Romania si o harta interactiva gen google maps.

Bafta