| Maria2894 a întrebat:

recomandati-mi o carte gen "Invitatie la vals" de Mihail Drumes.Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| ruxi1728102 a răspuns:

Uite.am mai spus la cineva.inainte de toate citeste si Scrisoare de dragoste de acelasi autor desi mie mi se pare mult sub Invitatie la vals:d
Incearca ceva scris de surorile bronte-sunt cele mai tari in materie de romane de dragoste ex:la rascruce de vanturi,jane eyre, necunoscuta de la Wildfell Hall;
pe aripile vantului-margaret mitchell
si ceva jane austen: persuasiune, emma(desi sunt cam slabe) poate si mandrie si prejudecata
maytrei-eliade si tot de eliade nunta in cer

3 răspunsuri:
| AnaÎşiSchimbăNumele a răspuns:

"Scrisoare de dragoste" ai citit? Tot de Mihail Drumes. happy

| xQueenOfDisaster a răspuns:

Eu ţi-aş recomanda şi "Elevul Dima dintr-a şaptea ". Este o carte scrisă tot de Mihail Drumeş şi mi se pare la fel de bună ca şi " Invitaţie la vals ".

| Aberdeen a răspuns:

Restul romanelor scriise de el, respectiv "O scrisoare de dragoste" si "Invitatia la vals". sunt la fel de pline de sensibilitate si tragediewinking