| mihaitobo a întrebat:

Am si eu acest laptop http://www.domo.ro/......0_i3-2330M si am niste probleme cu el.
O chestie ar fi.la orice film subtitrarea o ia inainte. Am luat toate playerele posibile.am incercat sa sincronizez subtitrarea cu imaginea si tot degeaba. A doua problema: in fifa 2012 cateodata se blochiaza jocul, daca numai apas niciun buton de pe tastatura isi revine. In football manager 2012: joc cateva meciuri, apoi se blochiaza tot. Sta blocat si incepe sa scoata un zgomot, parca ar carai. dupa care trebuie sa il restartez ca sa numai faca zgomot. Drivere nu am am avut la el (mi le-a instalat cineva), am windows 7 pe el. Deci.ma poate ajuta cineva?

2 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Windows 7 nu suporta jocurile, daca vrei sa te joci pe el, instaleaza-ti windows XP. Driverele pentru Windows XP le gasesti pe internet. Cat despre subtirari... incearca sa iei o subtitrare care are acelasi BitRate cu filmul, nu vei avea probleme.

| mihaitobo explică (pentru Ronnix):

Am luat zeci de subtitrari...in plus am testat pe pc, acelasi film cu aceeasi subtitrare merg perfect. si la fel si cu jocurile, merg super pe pc desi toate componentele sunt mai slabe fata de cele ale laptopului.