| MariaMarya85 a întrebat:

De ce copiii acestia mai mari au obiceiul sa se poarte urat cu elevii cei mici? De exemplu la noi la scoala am iesit pe afara cu mingea si cei mari ne tot alergau sa ne fure mingea si pe niste colegi i-au si batut.
Nu inteleg ce au cu cei mai mici, ce, nu au fost si ei asa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-mă..sunt la liceu şi iarna ăştia mici aruncau cu bulgări de zăpadă în cei de-a 9-10, fără niciun pic de stres.Mergeam odată pe stradă, şi un puşti a aruncat cu coji de seminţe în mine, iar celălalt prieten al lui mergea cu bicicleta langă o colegă de a mea şi îi spune:"Baby, vrei să te duc undeva?".
Mă plimb prin liceu şi dă peste mine un puşti de a 5-a(intenţionat), şi mă întorc şi îmi cer scuze(deşi nu eram eu vinovată), la care el:"Dacă eşti proastă!".Şi nu sunt la un liceu slab la care să spui că aşa ar fi normal să fie, şi nici nu pot să le răspund, pentru că asta ar însemna să mă cobor la nivelul lor. Când eram eu clasa a 4-a sau a 5-a nici nu îmi venea să mă bag în vorbă cu unul mai mare ca mine, apăi să-l mai şi înjur...Nu spun că sunt toţi la fel dar majoritatea aşa sunt.
Asta e.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate o să te miri, dar de cele mai multe ori e invers.S-au cam schimbat generaţiile.

| MariaMarya85 explică (pentru anonim_4396):

Cum adica? Te referi ca cei mici sunt rai cu cei mari?!?!?!?!? :O

| anonim_4396 a răspuns (pentru MariaMarya85):

Crede-mă..sunt la liceu şi iarna ăştia mici aruncau cu bulgări de zăpadă în cei de-a 9-10, fără niciun pic de stres.Mergeam odată pe stradă, şi un puşti a aruncat cu coji de seminţe în mine, iar celălalt prieten al lui mergea cu bicicleta langă o colegă de a mea şi îi spune:"Baby, vrei să te duc undeva?".
Mă plimb prin liceu şi dă peste mine un puşti de a 5-a(intenţionat), şi mă întorc şi îmi cer scuze(deşi nu eram eu vinovată), la care el:"Dacă eşti proastă!".Şi nu sunt la un liceu slab la care să spui că aşa ar fi normal să fie, şi nici nu pot să le răspund, pentru că asta ar însemna să mă cobor la nivelul lor. Când eram eu clasa a 4-a sau a 5-a nici nu îmi venea să mă bag în vorbă cu unul mai mare ca mine, apăi să-l mai şi înjur...Nu spun că sunt toţi la fel dar majoritatea aşa sunt.
Asta e.

| MariaMarya85 explică:

Eu cred, totusi, ca sunt cam nesimtiti.