| Domyno a întrebat:

Buna seara din nou. Nu ca m-ar ajuta pe mine cu ceva intrebarea asta, dar o pun si eu ca sunt curios. Azi am revizionat 2 dintre filmele mele favorite, si anume doua muzicaluri: Moulin Rouge (2001, cu Nicole Kidman si Ewan McGregor), si The Phantom of the Opera (Fantoma de la opera, -2004 cu Gerard Butler si Emmy Rossum). Mie sincer, ca si ultima data cand le-am vazut, mi-au placut la culme. Fiind si baiat, ador acest gen de filme. Deci cei care le-ati vizionat care v-a placut cel mai mult? Dragostea dintre Christian si Satine, cu final tragic sau Misterul fantomei de la Opera? Sincer mi-a placut mai mult muzica parca desprinsa din Rai, din Fantoma de la Opera, insa deasemena am apreciat si idila din Moulin Rouge.

2 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Uită-te la A Clockwork Orange.

http://www.youtube.com/watch?v=SWvWyYz9ttk

| Melody a răspuns:

Moulin Rouge nu l-am vazut, dar cred ca urmeaza in curand. Fantoma de la opera se numara printre filmele mele preferate, DESI musicalurile nu ma prea incanta, acesta in schimb este pur si simplu minunat! Deasemenea My fair lady.