| Dodica a întrebat:

Buna Seara la toata lumea, am si eu o intrebare si sper sa ma ajute cineva ca prin google nu prea m-am descurcat sa gasesc ce am nevoie. Lucrez la un fast-food, ca lucrator comercial, si asi dori sa fac un imprumut la o bank, am pe cartea de munca salariu de 670 Lei minim pe economie din cate am inteles, dar in mana iau 1500, unii am vazut ca cer si varsta minima, eu am 21 de ani... daca ma puteti ajuta si care a mai facut pana acum imprumuturi, sper ca am fost destul de explicit. Multumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banca ia in considerare veniturile nete lunare, dovedite cu adeverinta de salariu de la firma, de regula media veniturilor de pe ultimele 3-6 luni. Daca o sa primesti adeverinta cu venitul net de 1500 lei atunci acesta o sa fie luat in considerare, daca nu o sa fie luat cel realizat in baza salariului minim. Cat ai putea primi credit si in ce conditii poti vedea singur daca intri pe un site specializat, de ex. finzoom.ro, alegi creditul si completezi datele in tabel si o sa-ti dea ofertele de la toate bancile. Numai bine!