| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara,
Stiu ca ma agit prea mult ca maine voi merge la Afi Palace Cotroceni sa vad cu sotul meu filmul Avatar 3D, stiu! Dar as mai avea niste intrebari.:
1. Daca il vad la Afi Palace Cotroceni, trebuie neaparat sa il vad la IMAX sau pot sa-l vad si la Cinema City?(stiti voi sunt doua moduri la Afi Palace)
2. Am citit ca sunt doua faze in film mai ...mai... prima cu bolnavul acela care vine spre tine, si senzatia de inaltime cand arata o secventa. Noi avem varste inaintate eu am 50 de ani iar el 54, imi este sa nu patim ceva pe-acolo! Va rog spuneti-mi din experienta voastra.
Multumesc si astept cu cea mai mare nerabdare posibila cred ca nici nu o sa pot sa dorm la noapte, imi doresc foarte mult sa il vad...
AAA... Era sa uit nu e prima oara cand vad un 3D (pentru ca si de asta conteaza) am vazut di 4D si 6D recunosc ca mi-a fost foarte frica la 6D!
O seara placuta si ma scuzati ca din nou pun intrebare legata de maine la film dar sunt foarte foarte foarte curioasa.
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| xibalba a răspuns:

La IMAX3D vezi filmul in format 3D si primesti si ochelari la intrare si toate cele. Pt asta, sala este adaptata pentru vizionarea unui film 3D, cu sunet, imagine si restul. La normal, filmul se vizioneaza in ca restul filmelor, dar e mai de efect sa fie vazut 3D, e mai spectaculos.

Cat despre film, e foarte tare, nu o sa patiti nimic, nu e nevoie sa stati bine cu inima, filmul e acceptabil, nu e de groaza, e chiar placut. Poate pe alocuri e sunetul putin prea tare, dar e ca sa demonstreze intensitatea actiunii din film. In rest, nu m`a speriat nimic in mod special. Efectul nu e atat de puternic ca la 6D, chiar deloc, iar Avatar nu e un film care ar trebui sa bage lumea in sperieti laughing Vizionare placuta

11 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

Ma bucur ca ti-a placut, eu zic ca ambele filme sunt dragute, dar fac parte din tipuri diferite de filme, deci nu prea pot fi comparate. Dar recunosc ca si mie imi place mai mult Titanic, e mai aproape de sufletul meutongue

| →s ♥ ą← a răspuns:

wow

| 12345ok a răspuns:

Ce intrebari pui si tu... vorbeai de mine m-am uitat la toate intrebarile tale si mai mult faceti reclama in loc sa punteti intrebari care va poate ajuta...

| 12345ok a răspuns:

Imi cer scuzestraight face nu stiu ce m-a luat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dragilor nu stiu cu ce va deranjeaza intrebarile mele, adica nu am pus-o in nici un fel de spot publicitar este o intrebare pe care am pus-o cu rugamintea sotului meu, deoarece noi niciodata nu am fost in Romania la 3D si suntem curiosi, as fi vrut sa primesc raspunsuri care ma putea informa cu raspunsuri potrivite intrebarilor mele.
Deci...Va rog frumos, cine nu doreste sa raspunda sa nu raspunda dar totusi @ellpooty am o varsta si eu si sotul meu nu cred ca e cazul sa vorbim la pertu, te rog frumos, niciodata nu am cerut asta dar raspunsul tau chiar m-a deranjat.
Oricum ti-ai cerut scuze si conteaza.
O seara buna!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aaa si @ellpooty este '' intrebari care va pot ajuta'' e plural sunt mai multe (intrebari).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.AM 14 ani si am vazut filmul 3D In Cinema citywinking. si DA.este adevarat ce sp la 2winking dar nu trebuie sa va fie teamatongue tresariti un pic si gatabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da sunt intr`adevar niste faze... vreo 2-3, la una din ele chiar m`am speriatlaughingmi-am dat repede jos ochelariiblushing, dar daca dvs spuneti ca ati fost si la 4D, respectiv 6D, mergeti cu incredere!

P. S:Cum este la 4D? Dar la 6D?:O:ONu`mi pot imagina... Vizionare placuta!>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stimabila doamna, daca aveti probleme cu inima nu are rost sa vedeti filmul. Da, a existat un individ care a murit la avatar 3d.

Sper ca v-am dat un raspuns pe masura.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc tututror, @Julyssa este o senzatie de libertate si de teama in acelasi timp, a fost incredibil la 6D; acum sa vedem mai e putin si plecam, pe la 10:00 cam asa ca filmul incepe la Cinema City - Afi palace Cotroceni la 12:00.
@Mayasul nu avem probleme cu inima nici unul dintre noi, si. vorba @Julyssei daca imi este teama imi dau ochelarii jos si dupa ii pun la loc dar sper sa nu fie cazul.
Multumesc tuturor, o zi frumoasa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna tuturor,
Am revenit de la film...Sunt intreaga! Nu a fost atat de sperios pe cum spun unii, la un moment dat ma obisnuisem cu ochelarii; intr-adevar sunt imagini mai spectaculoase dar nu m-a impresionat intr-un mod extraordinar!
Niciodata nu se va compara cu Titanic, niciodata! Cand va aparea Titanic (oricum anul acesta) in format 3D cu sigurantama ma voi duce si ma voi duce la IMAX, ma duceam si azi dar mai erau doar 3 locuri si pe primul rand deci...
Oricum deosebit film dar nu se compara cu Titanic!
O zi frumoasa tuturor.