| speed1234561 a întrebat:

Spuneti-mi si mie o statiune montana frumoasa din Romania.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! am fost eu la statiunea montana Ranca si a fost frumos! chiar super!
Succes!

| georgeta27 a răspuns:

Lacul Rosu - una dintre cele mai frumoase staiuni de odihna din Romania, situata la 30 km. de Bicaz, la o altitudine de 980 m. Statiunea Lacul Rosu se afla pe malul Lacului Rosu, strajuita de Suhardul Mare si Suhardul Mic, in apropiera Cheii Bicazului, o atractie turistica importanta pentru pasionatii de alpinism, canotaj, pescuit, schi sau drumetii in natura.
Calimanesti-Caciulata - statiune balneoclimaterica renumita din Romania, situata la 18 km. de Ramnicu Valcea, la iesirea Oltului din Carpatii Meridionali, la o altitudine de 260 m.
Baile Olanesti - statiune situata in partea de nord-est a Olteniei, la 18 km. de Ramnicu Valcea, la o altitudine de 475 m, la poalele Muntilor Capataneni,
Cheia - statiune renumita de odihna si tratament din Romania, accesibila in toate anotimpurile, situata in sud-estul central al Romaniei, pe raza comunei Maneciu din judetul Prahova,
Statiunea Baile Felix are sezon permanent si este situata in nord-vestul Romaniei (judetul Bihor).

| elisadragutzica a răspuns:

Ranca,Straja,este fain acolo.

| old1984 a răspuns:

Slanic Moldova